Aktīvu un pasīvu struktūras analīze AS Hansabankā



Ievads.
Hansabankas pozīcija Latvijas komercbanku tirgū.
Hansabankas aktīvu un pasīvu struktūras izvērtējums.
Aktīvu struktūras analīze.
Pasīvu struktūras analīze.
Hansabankas darbības rādītāju salīdzinājums ar banku sektora rādītājiem.
Secinājumi un priekšlikumi.
Izmantotās literatūras un avotu saraksts.
Galvojums.
Pielikumi.
Pētījuma rezultātā autors ir nonācis pie sekojošiem secinājumiem:
• Hansabankas aktīvu tirgus daļa sastāda 24 % no kopējiem Latvijas komercbanku aktīviem.
• 2006. gada beigās banku sektora pasīvos lielāko īpatsvaru sastādīja klientu noguldījumi, savukārt Hansabankas pasīvos lielākais īpatsvars bija saistībām pret kredītiestādēm.
Hansabankai nākotnē par prioritāti ir jāizvēlas ražošanas un lauksaimniecības uzņēmumu, kā arī valsts un pašvaldību projektu finansēšanu, līdz ar straujo nekustamo īpašumu tirgus attīstību un ar to saistīto risku pieaugumu ilgtermiņā.
Стремительное развитие экономики и внутригосударственный спрос на денежные ресурсы, являются одними из основных причин стремительного развития банковского сектора в последние года. В 2006 году стремительней всего выросли активы банковского сектора.
Беря во внимание стремительное развитие банковского сектора, автор дипломной работы выбрал тему “Анализ структуры пассивов и активов A/S Hansabanka за 2000 2006 года”.
Целью дипломной работы является разработка путей развития деятельности Hansabanka A/S на основе анализа данных A/S Hansabanka и Латвийской ассоциации комерческих банков.
• Рыночная доля активов A/S Hansabanka составляет 24% от суммы активов всех комерческих банков Латвии.
• В конце 2006 года большую часть пасивов банковского сектора составили вклады клиентов, в свою очередь основну часть пасивов Hansabanka A/S составили кредитные обязательства в других банках.
• Прирост темпов строительства и увеличение спроса на денежные средства обеспечило A/S Hansabanka стремительные темпы роста объемов кредитования.
• Деятельность A/S Hansabanka направлена на обеспечение оптимальной ликвидности и получение максимально прибыли.
В связи со стремительным развитием рынка недвижимости и связанными с этим рисками, A/S Hansabanka должен обеспечить приоритет для проектов с финансированием отраслей производства, сельского хозяйства,а так же государственных проектов .
Straujā Latvijas ekonomikas izaugsme sekmē banku sektora attīstību, jo bankas ir viens no ekonomikas veicinošiem faktoriem.
Straujais būvniecības apjomu pieaugums un nekustamo īpašumu cenu kāpums, kā arī privātpersonu tieksme pēc labākiem dzīves apstākļiem, rada pieprasījumu iekšzemē pēc papildus naudas resursiem. Dažādu projektu vai vajadzību apmierināšanai, trūkstošos naudas resursus privātpersonas un uzņēmumi nodrošina aizņemoties no Latvijas bankām.
Mūsdienās bankas aizdodot naudas resursus vēlas pēc iespējas gūt lielāku atdevi no aizdotajiem resursiem, peļņas veidā. Bankas peļņa vistiešākajā veidā ir saistīta ar to, cik efektīvi bankas piesaistītos resursus izvieto savos aktīvos.
Bankas ir finanšu starpnieki, kas piesaista resursus noguldījumu vai citā veidā un izvieto tos aktīvajās operācijās ar mērķi gūt peļņu.
Pēdējos gados Latvijas komercbanku sektorā ir bijis lielākais aktīvu kāpums Latvijas banku sistēmas pastāvēšanas vēsturē. Straujais aktīvu kāpums ir saistīts ar lielo pieprasījumu iekšzemē pēc resursiem.
Lai nodrošinātu nepieciešamos resursus bankām tie ir jāpiesaista. Viens no populārākajiem resursu piesaistīšanas veidiem bankām ir klientu noguldījumi.
Lai sasniegtu diplomdarba izvirzīto mērķi, veikti sekojoši uzdevumi:
• noteikt Hansabankas pozīciju Latvijas komercbanku tirgū un salīdzināt ar lielākajiem nozares konkurentiem;
- Microsoft Word 43 KB
- Latviešu
- 58 lapas (15063 vārdi)
- Universitāte
-