Atkariba no alkohola



Þ Pastāv spēcīga tieksme vai piespiedu vēlēšanās lietot alkoholisko dzērienu.
Þ Spēja kontrolēt apreibinošās vielas lietošanas sākšanu, daudzumu vai izbeigšanu ir mazinājusies.
Þ Pastāv abstinences simptomi, beidzot lietot vai samazinot alkohola lietošanu.
o iepriekšējo lietoto devu palielina, lai sasniegtu reibumu vai
Þ Prāta atpalicība (smadzeņu bojājums) – bērns nekad nespēs sasniegt normālu prāta attīstības līmeni;
Ja persona ir stiprā alkohola reibuma stāvoklī klīniski ir skaidrs, ka ir saindēšanās ar alkoholu. Ja persona reibumā ir zaudējusi samaņu, tādā gadījumā var būt arī trauma vai kāda cita slimības lēkme (sirds ritma traucējumi, hipoglikēmija, epilepsija, smadzeņu asinsrites traucējumi utt.), kuras rašanos alkohols varēja veicināt.
Alkohols palielina arī daudzu medikamentu (tai skaitā opioīdu, miega zāļu) centrālo nervu sistēmu paralizējošo iedarbību (tajā skaitā elpošanas paralīzi) un kopā ar šiem medikamentiem viegli var izraisīt nāvi.
Ja ir notikusi saindēšanās ar alkoholu, jāmeklē medicīniskā palīdzība, persona tiek stacionēta un tiek sniegta medicīniskā palīdzība.
Vadīt transporta līdzekli alkohola reibumā ir bīstami, jo vadītājam šādā stāvoklī palielinās reakcijas laiks, samazinās redzes lauks un situācija uz ceļa netiek reāli novērtēta. Vadītājam, esot reibuma stāvoklī, ir 40 reizes lielāka iespēja iekļūt ceļu satiksmes negadījumā, nekā automašīnas vadītājam, kurš nav lietojis alkoholu.
Alkohola sadegšanas process organismā notiek ar ātrumu vidēji 0,15 promiles stundā. Šo procesu nevar pasteidzināt ne ar miegu, pirti, zālēm vai atpūtu. Daudzi autovadītāji neapzinās vai vienkārši nevēlas apzināties šīs situācijas bīstamību un pašpārliecināti sēžas pie stūres reibumā. Par transportlīdzekļa vadīšanu dzērumā Administratīvo pārkāpumu kodekss paredz bargus sodus.
Jāatceras: ja ir lietots alkohols, tad ar auto braukt nedrīkst. Ja tiks ievērots šis princips, tad ikdienu un svētku dienas neaizēnos liekas problēmas.
Nekvalitatīvs alkohols, protams, ir kaitīgāks par kvalitatīvu, tomēr jebkurš alkoholiskais dzēriens indē organismu.
- Microsoft Word 14 KB
- Latviešu
- 8 lapas (2107 vārdi)
- Universitāte
-