Āzijas tīgeri



Kā visattīstītākās valstis Āzijā parasti min AAE, Kuveitu, Izraēlu (Vidējie un Tuvie Austrumi); Bruneju un Singapūru (Dienvidaustrumu Āzija); Honkongu(nu jau Ķīnas sastāvā), Japānu un Taivānu (Austrumāzija). Kā jau dažādos reģionos esošas, arī iemesli, kuru dēļ šīs valstis ir kļuvušas par tik bagātām, ir atšķirīgi. Dienvidrietumos esošās valstis ir naftas eksportētājvalstis (daļa no tām arī OPEC dalībnieces). Arī Bruneja ir bagāta ar naftu, bet Singapūra ir „elektrotehniskās rūpniecības” valsts. Japāna un Taivāna pasauli ir iekarojušas ar savu melno metalurģiju un elektortehnisko rūpniecību. Lielākā daļa pasaules iedzīvotāju zin, ka daudzus datorus (piem., Sony), automašīnas (Subaru, Mitsubishi) un citas tehniskas iekārtas(Nikon) ražo tiešī šajās valstīs. Jāpiebilst, ka Japāna ir viena no „Lielā astotnieka” valstīm.
Dinamiski attīstīties ir spējušas tās Dienvidaustrumu Āzijas valstis jeb, kā tās šodien mēdz dēvēt –Āzijas „tīģeri”, kuras savu ekonomiku ir veidojušas pēc Japānas parauga, t.i., ar izteiktu valsts atbalstu veidojušas modernu rūpniecību.
Latvijas ekonomikai kopumā un atsevišķām tās nozarēm piemīt vairākas pazīmes, kas raksturīgas ”ekonomiskajiem tīģeriem” valstīm ar strauju ekonomisko attīstību.Kā redzams, visas pazīmes, kas raksturīgas "tīģervalstīm" ir cieši saistītas un viena no otras izrietošas. Visa augstākminētā loģisks iznākums ir strauji Iekšzemes kopprodukta (turpmāk tekstā IKP) pieauguma tempi.
Tā kā Latvija savā Tautsaimniecības vienotajā stratēģijā paredz vidējā Eiropas Savienības (turpmāk tekstā ES) valstu līmeņa sasniegšanu 30 gadu laikā IKP rādītāja ziņā, tad valstij ir jāspēj uzturēt 8% IKP pieaugums gadā visā šajā laika posmā.
- Microsoft Word 10 KB
- Latviešu
- 3 lapas (624 vārdi)
- Skola
-