Balsta un kustību traucējumi

9- 2 atsauksmes

RĪgas pedagoĢijas un izglĪtĪbas vadĪbas augstskola.
Pedagoģijas fakultāte.
Lanas Zirdziņas.
Ievads speciālajā pedagoģijā.
RĪga.
Pie šādām problēmām pieskaitāmas.
Cerebrālā trieka jeb tā saucamā bērnu trieka.
Muskuļu distrofija.
Traumatiski smadzeņu bojājumi.
BĒrnu ar kustĪbu traucĒjumiem psiholoĢiski emocionĀlais raksturojums.
BĒrnu ar kustĪbu traucĒjumiem iekĻaušanĀs sabiedrĪbĀ.
Bērna pieejamību klasei , labierīcībām un skolai kopumā.
Solis Pilnīga atšķirtība.
Vienmēr atceries ! Galvenais ir cilvēka personība un nevis viņa invaliditāte.
Nekad neatbalsties uz cilvēka ratiem.
IzmantotĀ literatūra.
Psihologijaspasaule.

Pie šāda tipa traucējumiem pieskaita bērnus, kuriem viņu fiziskais stāvoklis rada fiziska rakstura problēmas, galvenokārt tādas, kuras saistītas ar pārvietošanos vai citiem fiziskiem ierobežojumiem.

kā arī citas problēmas, kas ierobežo bērna pārvietošanās spējas vai roku izmantošanu.

Lai gan bērniem, kuriem ir minētās problēmas, var nebūt traucēta sensorā uztvere un kognitīvā joma, tādējādi nebūtu izteiktu mācīšanās grūtību, tomēr ne vienmēr tas darbojas visos gadījumos. Jo smagāka ir problēma, jo traucējumi var būt plašāki, tie var skart arī citas jomas. Tā piemēram, bērniem ar kustību balsta traucējumiem var būt dažādu pakāpju macīšanās grūtības un kognitīva rakstura problēmas, retākos gadījumos traucēta arī sensorā uztvere. [1.]

Cerebrālā trieka Uzskata ka viens bērns no 1000 piedzimst ar cerebrālo trieku. Cerebrālā trieka ir muskuļu kontroles traucējumi, kuru rezultātā rodas grūtības ķermeni noturēt pareizā stāvoklī. Tā pamatā ir nelielas smadzeņu daļas bojājums, kas radie grūtniecības periodā vai drīz pēc bērna piedzimšanas. Bērnu cerebrālā trieka var izpausties dažādu kustību traucējumu formā, kas nereti ir kopā ar runas traucējumiem, psihiskās attīstības traucējumiem, dažkārt garīgās attīstības traucējumiem. BCT visbiežāk izpaužas četrās formās: Spasticitāte (raksturo paaugstināts muskuļu tonuss ar tendenci pastiprināties, kad mēģina veikt kustības), atetoze (nekontorlētas, mainīgas kāju, roku, plaukstu vai sejas kustības, kas notiek gandrīz nepārtraukti), ataksija ( nenoteiktas, drebošas kustības, kas pamanāmas mirkļos, kad bērns cenšas noturēt līdzsvaru, vai veic mērķtiecīgas kustības), hipotiskā vai jauktā forma (pazīmes ir komplekas). [2.]

Spina bifida (spināls disrafisms jeb vilka mugura) attīstības defekts, kas rodasgrūtniecības pašā sākumā, kad augļa mugurkaula un muguras smadzeņu iedīgļi nesavienojas tā kā tam būtu jānotiek , bērnam normāli attīstoties.

Muskuļu distrofija muskuļu distrofiju lieto kā kopīgu apzīmējumu vairākām pārmantotām muskuļu slimībām, kuru ietekmē muskuļi progresējoši pavājinās,kas var izraisīt daļēju vai pilnīgu muskuļu nespēju. Tās iemesli g.k. ir ģenētiski tā ir pārmantota slimība.

Skolioze un citi stājas traucējumi pastāv fizioliģiskie un pataloģiskie mugurkaula izliekumi. Fizioloģiskie lordoze (kakla un jostas izliekums uz priekšu), kifoze (krustu un krūšu daļā uz mugurpusi). Pataloģiskie palielināta lordoze un palielināta kifoze, kā arī mugurkaula izliekums sānu virzienā skolioze.

Traumatiski smadzeņu bojājumi izšķir galvas smadzeņu bojājumus un muguras smadzeņu bojājumus. Gan galvas, gan muguras smadzeņu rezultātā parasti rodas nopietni neiroloģiski bojājumi. [1.]

Bērnu ar īpašām vajadzībām psiholoģija ne ar ko neatšķiras no citu bērnu psiholoģijas. Taču, ja bērnam slimības dēļ ir radušās fiziska rakstura problēmas, piemēram,kāju paralīze, bet intelekts, t.i. domāšana nav skarta, tas ietekmē visu bērna attīstību kopumā. Tomēr pētījumi pierāda, ka, ja piemēram bērnam kaut kā pietrūkst vienā jomā, viņam tas tiek konpensēts citā (spina bifida bērniem, kam ir ierobežota pārvietošanās, parasti ir ļoti attīstīta runa). Tādēļ darbā ar bērniem ar īpašām vajadzībām tāpat kā ar jebkuru bērnu pats būtiskākais ir attīstīt bērna adekvātu pašvertējumu, viņa stiprās puses, talantus.

  • Microsoft Word 14 KB
  • Latviešu
  • 7 lapas (1779 vārdi)
  • Universitāte
  • Lana
  • Balsta un kustību traucējumi
    9 - 2 balsojums(-i)
Skatīt pilnu darbu
Balsta un kustību traucējumi. (Maijs 30, 2009). https://gudrinieks.lv/balsta-un-kustibu-traucejumi/ Pārskatīts 22:29, Maijs 22 2025
DARBA DATI
7 lapas (1779 vārdi)
Valoda: Latviešu
Microsoft Word 14 KB
Līmenis: Universitāte
Skatīt pilnu darbu
ATSAUKSMES
EvelinaStudente2024 11 04
Lieliska vietne ar daudz noderīgas informācijas mācībām. Paldies, ka esat! Veiksmi jums! Iesaku!
MarkussPasniedzējs2022 04 24
Uzskatu, ka pati mājaslapas struktūra ir pietiekami informatīva. Tāpēc tās lietošana ir viegla, un tam nav nepieciešams daudz laika.
MartaSkolotāja2021 08 17
Ļoti priecājos, ka ir tāda mājaslapa, kas palīdz strādājot pirmsskolas skolotājai, sniedzot daudz dažādas informācijas un idejas svētku rīkošanai bērnudārzā.
×