Banku sistēma Latvijā un tās attīstības iespējas



Ievads.
Neliels ieskats Latvijas Bankas sistēmas darbībā.
Par Latvijas Banku un viņu liekumiem.
Banku darbības posms 1998. gadā
Banku publisko finansu rezultāti.
Komercbanku aktīvi 1998. gadā.
Banku darbības posms 1999. gadā
Banku konkurences cīņā ieguvēji būs klienti.
Latu trūkums starpbanku tirgos.
Baltijas Tranzītu bankas vēlme paplašināties.
Latvijas banku ienākumi un izdevumi.
Mazo banku samazinājums.
Ietekme Latvijas Bankai uz baumu palaišanu.
Saules Banku akciju izpārdošana 1999. gadā.
Banku jaunā izmaksu sistēma.
Šī kursa darba mērķis ir apskatīt un salīdzināt Latvijas Bankas galvenos finansu rādītājus ar 1997.,1998.,1999., un 2000.gadu.
Lai sasniegtu kursa darbā tādus mērķus ir jāveic sekojoši uzdevumi:
jāpārskata un jāizanalizē statistiskie dati par Latvijas Bankas sistēmām;
jāpārskata visu gan vēl esošo, gan bankas, kas ir izgājušas no biznesa, visas darbības ar aizdevumiem jeb kredītiem, naudas plūsmas, lata vērtības krišanas ietekmi uz komercbankām, krīzi ar ieguldītajiem vērtspapīriem Krievijas krīzes laikā;
jāpārskata Latvijas Banku sistēmas gada pārskati, ar nolūku salīdzināt valsts bankas darbības ar iepriekšējiem gadiem, tās peļņa vai zaudējumiem;
jāpārskata avīzes un žurnālus, kas būtu saistīti ar Latvijas Bankas un visu Latvijas komercbanku darbībām, jauniem likumiem, tarifiem u.c.
Laika posms, kas tiek ietverts šajā kursa darbā ir no 1997 – 2000. gadam. Visa šī laika posma salīdzinājums ar katru gadu iesākot. 1997. gada dati tiek salīdzināti ar 1996.gada datiem.
Es izvēlējos rakstīt par šo tēmu tāpēc, ka viņa man ļoti ieinteresēja un ir diezgan interesanta.
Katrā valstī ir banku sistēma, kas ir vienas bankas atzarojumi. Tās ir bankas, kas ir atkarīgas no centrālās bankas. Latvijā centrālo banku uzskata par Latvijas Banku, kurai tiek dots uzdevums kontrolēt pieņemtās valsts naudas vērtību ar citu valsts naudu. Atbilstoši likumam “ Par Latvijas Banku” tās galvenais mērķis ir, īstenojot naudas politiku, regulēt naudas daudzumu apgrozībā , lai saglabātu cenu stabilitāti valstī.
Jebkura cita esoša banka valstī ir centrālās bankas sazarojums, kas veido banku sistēmu valstī. Latvijā banku sazarojumu veido – “Unibanka” , ”Parekss Banka” , ”Hansbank” , ”Hipotēku banka” , un citas esošās bankas Latvijā.
1999.gada pirmajā pusgadā Latvijā darbojās 26 komercbankas, 1 ārvalstu banka un 1 ārvalstu bankas pārstāvniecība. Divas no tām ( Latvijas Industriālā banka un Rīgas komercbanka) gada pirmajā ceturksnī tika atzītas par maksātspējīgām un pašreiz atrodas sanācijas procesā.
Ārzemju valūtas pirkšana un pārdošana, nodrošinot latu mijmaiņas darījumus, kas ļauj Latvijas Bankai izmantot valūtas iekšzemes naudas tirgus regulēšanai;
Kredītiestāžu likums noteic, ka minimālais dibināšanas kapitāls ir ekvivalents 5000000 ECU, kas aprēķināts latos Latvijas Bankas noteiktā valūtas kursa.
Kredītiestāžu likums ar1i noteica, ka bankām, kas ir reģistrētas pirms likuma stāšanās spēkā (t.i., pirms 1995.g.24.oktobra) minimālais dibināšanas kapitāls ir:
Latvijas Banka ir noteikusi, ka sākot ar 1998.g.1.novembri tai jāsniedz informācija par katru nebankas (rezidenta) ārējo maksājumu, kura apjoms pārrēķināts latos pēc Latvijas Bankas noteiktā attiecīgās valūtas kursa maksājumu veikšanai dienā pārsniedz 1000Ls.
Bankas sagatavo pārskatu par nebanku izejošiem ārējiem maksājumiem. Savukārt, nebankas(rezidents) sagatavo paziņojumu par ienākošajiem ārējiem mak...sājumiem.
Banku darbības rādītāju publiskošanu 1998.gadā nebija obligāta, jo bankas strādāja pie pārskatu sastādīšanas.
Bankas, kuras publiskoja savas darbības rezultātus, rīkojās drosmīgi.
Situācija bija ļoti sarežģīta, jo bija domstarpības, kā vērtēt ieguldījumus Krievijas valsts vērtspapīros. Latvija Banka risināja sarežģītas sarunas ar auditorfirmām, lai panākt vienotu novērtēšanas shēmu visās bankās.
- Microsoft Word 25 KB
- Latviešu
- 23 lapas (5990 vārdi)
- Universitāte
- Saniitis
-