Bērnu tiesību aizsardzības likuma analīze

9,5- 1 atsauksmes

Kad likums ir pieņemts.
Kas var izdarīt grozījumus spēkā esošajā likumdošanā.

4. Kam ir tiesības iesniegt likumprojektu? Kurš normatīvais akts to nosaka?

5. Likuma pieņemšanas kārtība jeb procedūra. Kāds normatīvais akts attiecas uz likumdošanas procesu?

Normatīvais akts, kurš atrunā likumdošanas procesu, ir Latvijas Republikas Satversme.

6. Kāda institūcija ir izsludinājusi attiecīgo likumu un kādā laikā pēc tā pieņemšanas? Kurš normatīvais akts nosaka tiesības izsludināt likumus?

7. Noteikt likuma spēkā stāšanās dienu, likuma esamības laiku! Kad parasti stājas spēkā likumi? Kurš normatīvais akts to nosaka?

8. Kur ir izsludināts attiecīgais likums? Kāds normatīvais akts to nosaka?

Atbilde: Bērnu tiesību aizsardzības likums ir izsludināts Rīgā, kas minēts šī likuma beigās pēc pārejas noteikumiem un informatīvas atsauces uz Eiropas Savienības direktīvu.

9. Kur attiecīgais likums atrodas ārējo normatīvo aktu hierarhijā? Raksturot ārējo normatīvo aktu hierarhiju! Kurā normatīvajā aktā šī hierarhija ir noteikta?

Atbilde: Bērnu tiesību aizsardzības likums atrodas otrajā vietā ārējo normatīvo aktu hierarhijā. Saskaņā ar Administratīvā procesa likuma 1.panta 3.p. 5.p. ārējais normatīvais akts ir Satversme, likumi, Ministru kabineta noteikumi un pašvaldības saistošie noteikumi, kā arī starptautiskie līgumi un Eiropas Savienības (Kopienu) pamatlīgumi un uz to pamata izdotie normatīvie akti.

Saskaņā ar Administratīvā procesa likuma 15.pantu ārējo normatīvo aktu juridiskā spēka hierarhija ir sekojoša:

No tā seko, ka ārējo normatīvo aktu hierarhiju nosaka Administratīvā procesa likums.

10. Kāda veida tiesiskās attiecības regulē attiecīgais likums (publiskās vai privātās tiesības)? Pēc kāda kritērija to var pateikt?

Atbilde: Bērnu tiesību aizsardzības likums regulē privātās tiesības. To nosaka likuma mērķis, respektīvi, aizstāvēt personu (manā gadījumā – bērnu) intereses līdztiesīgās attiecībās ar citām personām.

11. Ko parasti raksta likuma pārejas noteikumos (kas ir ierakstīts Jūsu izraudzītā likuma pārejas noteikumos)? Kāpēc tie ir vajadzīgi? Kurš normatīvais akts nosaka, ka likumam var būt pārejas noteikumi?

Atbilde: Parasti likuma pārejas noteikumos ieraksta, piemēram, termiņu, līdz kuram jāstājas spēkā noteiktiem noteikumiem. Pārejas noteikumos var būt arī ierakstīts, ka noteikta noteikts likums ir zaudējis spēku. Kas attiecas uz manis apskatīto likumu, tad pārejas noteikumos ir ierakstīti termiņi, kuros stājas spēkā grozījumi Bērnu tiesību aizsardzības likumā (piemēram, pārejas noteikumu 13. un 14.pants), kā arī ir atrunāti Ministru kabineta uzdevumi saistībā ar minēto likumu (pārejas noteikumu 7.pants).

  • Microsoft Word 10 KB
  • Latviešu
  • 4 lapas (955 vārdi)
  • Universitāte
  • Saniitis
  • Bērnu tiesību aizsardzības likuma analīze
    9.5 - 1 balsojums(-i)
Skatīt pilnu darbu
Bērnu tiesību aizsardzības likuma analīze. (Augusts 26, 2009). https://gudrinieks.lv/bernu-tiesibu-aizsardzibas-likuma-analize/ Pārskatīts 02:50, Maijs 23 2025
DARBA DATI
4 lapas (955 vārdi)
Valoda: Latviešu
Microsoft Word 10 KB
Līmenis: Universitāte
Skatīt pilnu darbu
ATSAUKSMES
JānisSkolotājs2023 03 12
Mūsdienu bibliotēka – tā es nosauktu. Vislabāk sapratāt mūsu laikmeta iezīmi – visu iegūt ātri. Vienkārši lieliski.
MartaSkolotāja2021 08 17
Ļoti priecājos, ka ir tāda mājaslapa, kas palīdz strādājot pirmsskolas skolotājai, sniedzot daudz dažādas informācijas un idejas svētku rīkošanai bērnudārzā.
EvelinaStudente2024 11 04
Lieliska vietne ar daudz noderīgas informācijas mācībām. Paldies, ka esat! Veiksmi jums! Iesaku!
×