Darbs un tērps



Arī smaržas tiek iekļautas kopējā tēla veidošanā.
Žaketei jābūt aizpogātai.
Žaketes un bikšu kabatās rokas netur.
Apavi ir tumšāki par biksēm un zeķēm , vai to krāsā.
Krāsas un to simboliskā nozīme dažādās nacionālās kultūrās.
Uzticīgu attiecību veidošana starp partneriem ir viens no svarīgākajiem jebkuras organizācijas uzdevumiem. Mūsdienās ļoti liela nozīme ir arī apkalpošanas kultūrai, psiholoģiskajai kompetencei, kā arī ētiskajiem un tikumiskajiem aspektiem.
Cilvēka apģērbs ir viena no viņa individualitātes izpausmēm, tomēr, izvēloties apģērbu darbam, vispirms jāievēro iestādes darba specifika, koptēls un mērķis, kā arī tradīcijas.
Apģērbs radies vienlaicīgi ar cilvēka sabiedrības veidošanos. Apģērba rašanos un attīstību veicināja daudzveidīgu faktoru kopums:
Viens no klasiskā stils paveidiem ir lietišķais stils. Lietišķais stils raksturo tērpu profesionālajai darbībai lietišķajā sfērā. Šis tērpa stils mūsdienu pasaulē ir populārs un plaši izplatīts.
Ārējais tēls ( izskats ) ir mūsu iekšējā tēla vizītkarte, tāpēc ir ļoti svarīgi radīt patīkamu iespaidu, izvēloties pareizu apģērbu, matu sakārtojumu utt.
Lietišķā un biznesa pasaule cilvēkam izvirza savus nerakstītus likumus. Tāpēc lietišķajam cilvēkam, ja viņš grib gūt panākumus, nepieciešams padomāt par savu imidžu.
Lietišķais stils sievietei vispirms saistās ar kostīmu, taču tā var būt arī kostīmkleita, svārki un blūze, dažādas vestītes. Lietišķajā sfērā nemēdz valkāt trikotāžu tā nerosina prāta aktivitātes.
ASV bikšu kostīms lietišķai sievietei ir plaši izplatīts un iecienīts, turpretī Eiropas konservatīvajās valstīs ( Anglijā, Zviedrijā, Vācijā ) dominē uzskats, ka, veicot profesionālos pienākumus, sievietei tomēr vajadzētu būt ģērbtai svārkos.
Darba attiecībās vīrietis un sieviete ģērbjas līdzīgi: tātad zeķes jebkurā sezonā lietišķajai sievietei ir tikpat nepieciešamas kā vīrietim. Zeķu krāsa miesas krāsas vai pelēcīgas. Zeķēm nevajadzētu būt rakstainām, ar mirdzumu, ar vīli, ar spīdošu virsmu.
Apavi lietišķajai sievietei vasaras sezonā ir ar slēgtu purngalu. Ieteicams uz 5 7cm augsta papēža. Apaviem jābūt tumšākiem par tērpa apakšējo malu vai arī jāatbilst tā krāsai. Telpās neuzturas ar ielas apaviem ( zābakiem, puszābakiem ).
Aksesuāri papildina un padara personiski neatkārtojamu klasiskā stila apģērbu, tāpēc arī tiem jāpievērš īpaša uzmanība.
Rotaslietas padarīs maigāku un bagātāku lietišķo stilu. Par vēlamāko rotaslietu lietišķajai sievietei uzskata auskarus. Vienlaikus nevalkā zelta un sudraba rotaslietas.
Mūsdienu sievietes tērps netiek uzskatīts par pabeigtu, ja viņa nav lietojusi kosmētiku. Tas, ko un cik viņa izvēlas ir atkarīgs no viņas gaumes, ieņemamā amata, profesijas u.c.
Lietišķā vīrieša ikdienas apģērbs, veicot profesionālus pienākumus, ir uzvalks. Mūsdienu pasaulē lietišķuma un biznesa krāsu uzskata tumši zilo krāsu un tās blakus toņus. Par nevēlamu tiek uzskatīta brūnā krāsa. Melnu uzvalku velk īpaši svinīgos gadījumos, vai kā vakartērpu, bet ne ikdienā.
- Microsoft Word 12 KB
- Latviešu
- 6 lapas (1365 vārdi)
- Universitāte
- Saniitis
-