Depresija: cēloņi un ārstēšana



Atpazīstot vienu vai vairākas no šīm pazīmēm, Tev ir jāsaprot, ka tā ir depresija un tas nozīmē, ka kaut kas vairs nav kārtībā.
• Tev kļuvušas vienaldzīgas Tavas iepriekšējās aktivitātes, Tu negūsti no tām nekādu prieku;
• Tu esi kļuvis vienaldzīgs pats pret sevi nemazgājies, netīri zobus, nemaini apģērbu;
• Tu izvairies no saviem draugiem un cilvēkiem, kuri rūpējas par Tevi;
• Tev nav vairs interese par seksu kā iepriekš;
• Tu jūties uzbudināts daudz biežāk nekā agrāk;
"Cilvēki, ka runā par pašnāvību, to nekad neizdara..."
TĀ NAV TAISNĪBA! Depresija ir reāla slimība ar reāliem simptomiem, kas izraisa reālas problēmas attiecībā uz Tavu veselību, ģimenes dzīvi un darbu. Tā kā depresija attiecās uz garīgo veselību, daudzi cilvēki kautrējās par to runāt. Visa tā rezultātā daudzi cilvēki ar depresiju nemaz nezina, ka viņiem var palīdzēt, vai arī domā, ka viņi nav tie, kam šī palīdzība ir nepieciešama.
Mēs varam palīdzēt kliedēt šos mītus. Mēs varam iemācīties atpazīt depresijas pazīmes. Mēs varam meklēt pēc palīdzības, ja esam depresēti. Visbeidzot mēs varam veicināt to, ka mūsu mīļotiem cilvēkiem tiek sniegta palīdzība, kas var uzlabot un pat glābt viņu dzīvi.
Garastāvokļa traucējumi ir bieži sastopami starp cilvēkiem, kuriem ir hroniski veselības traucējumi. Tajā skaitā arī cilvēkiem ar muguras smadzeņu bojājumiem. Pēc muguras smadzeņu bojājuma ar cilvēku un viņa dzīvi notiek milzīgas izmaiņas. Šīs izmaiņas var prasīt laiku un palīdzību. Lai nu kā, bet depresija var pārvilkt svītru dzīvei jebkurā brīdī, nostādot cilvēku izvēles priekšā vai nu būt spējīgam ar to tikt galā vai nē.
Garastāvokļa un uzvedības depresīvās izmaiņas var izpausties dažādi. Ja Jūsu aprūpē ir cilvēks ar muguras smadzeņu bojājumu, tad Jums jāmācās atpazīt depresijas pazīmes, kuras bija minētas iepriekš. Ja jūs konstatējat savam aprūpējamajam kaut vai vienu no šīm pazīmēm, saasiniet uzmanību uz šo problēmu, iesakiet un atbalstiet apmeklēt savu ārstu vai psihologu, vai psihoterapeitu. Būtu labi, ja Jūs pats pasekotu, vai kāda no iepriekš minētajām depresijas pazīmēm neparādās arī Jums. Skaidrs, ka depresija “nelīp”, bet atrodoties nepārtrauktā depresīvas atmosfēras ielenkumā, Jūs pats varat sākt justies nomākts. Ja rūpējoties par kādu, Jūs jūtat bezcerību, nomākumu, uzticieties saviem draugiem, izrunājaties ar savu ārstu.
- Microsoft Word 12 KB
- Latviešu
- 6 lapas (1390 vārdi)
- Universitāte
-