Eposs ‘Lāčplēsis’ – varoņu raksturojums un nozīme

Labi atklājas rakstura īpašības kā, piemēram, Lāčplēsis ir ļoti drosmīgs un atjautīgs. Tomēr uzsvars tika likts uz viņa fiziskajām dotībām. Viņš bija ļoti spēcīgs, jo bija mantojis spēku no savas mātes lācenes.
Lielākā daļa no eposā pieminētajām sievietēm ir ar pārdabisku spēku tās ir vai nu raganas, vai dievietes. Izņēmums ir Lāčplēša mīļotā Laimdota. Viņa ir skaista, jauka un gudra sieviete, kuru liktenis saveda ar Lāčplēsi kopā.
Ir arī daudz varoņu, kas vēlās Lāčplēša nāvi. Tā kā Lāčplēsis viņiem nav pa spēkam, uzrodas gan milži, gan pūķi. Tomēr stiprākais Lāčplēša pretinieks ir Tumšais bruņinieks. Īstenībā, vienīgais sliktais Tumšajā bruņiniekā ir tas, ka viņš gribēja nogalināt Lāčplēsi, lai pierādītu savu pārākumu. Tomēr, ņemot vērā to, ka Lāčplēsis eposā ir tas „labais tēls”, Tumšajam bruņiniekam automātiski tiek piešķirs „sliktā” varoņa tituls.
Mūsdienās labo un ļauno nav iespējams skaidri saskatīt, jo nav noteikts, kas ir slikts un kas ir labs. Tas, kas vienam labs, ne vienmēr arī otram ir labs.
- Microsoft Word 9 KB
- Latviešu
- 1 lapā (330 vārdi)
- Skola
-