Es - austrumu valdnieks!


Jau tālā senatnē, lai zemēs ieviestu kārtību bija vajadzīgi valdnieki. Austrumos un tieši Ēģiptē šādi valdnieki bija Faraoni. Lai pārvaldīšana notiktu demokrātiskāk pie varas atradās tikai Faraons un šādu valdīšanu vēsturnieki sauca par Austrumu despotiju. Bet kas tad īsti bija Faraons un kāda bija viņa vara un pienākumi? Ko darītu es, ja kļūtu par Seno austrumu valdnieku?
Faraons bija Senās Ēģiptes valdnieks, kurš uzņēmās arī galvenā priestera un karavadoņa pienākumus. Ēģiptieši ticēja, ka faraons ir dzīva saikne starp cilvēkiem un dieviem un ka pēc nāves viņš kļūst par dievu. Pa vienu Senās Ēģiptes dibinātāju uzskata faraonu Džoseru, kas arī ir pirmais no tā laika faraoniem. Faraoniem, manuprāt, pienākumu bija daudz vairāk nekā viņi spēja aptvert. Viņu pārziņā bija liela zeme, daudzi padotie un vairāku miljonu likteņi. Veicot dažādus iekarojumus, visa atbildība bija uz faraona pleciem. Visslavenākā ir 4.faraonu dinastija, jo tieši šajā laikā tika sāktas veidot piramīdas, kas mūsdienās ir galvenais Ēģiptes simbols. Tajos senajos laikos tika izveidota tāda slavena piramīda kā Gīza.
Būt par valdnieku ir neiedomājami atbildīgs process. Šis process var tevi padarīt slavenu paaudžu paaudzēs tā, ka visi runās par tevi ar lielo apbrīnu un skaudību. Bet ne vienmēr tas var būt labi, nemākulīga valdīšana tevi var apkaunot un tu vari tikt izsmiets vēl daudzus gadu tūkstošus.
- Microsoft Word 9 KB
- Latviešu
- 2 lapas (433 vārdi)
- Skola
-