Galilejs un zinātniskās metodes pirmsākumi fizikā

9,5- 1 atsauksmes

Referāts. Galilejs un zinātniskās metodes pirmsākumi fizikā.

XVI gs. beigās Galileo Galilejs sāka izmantot eksperimentus, lai apstiprinātu zinātniskas teorijas. Šāds eksperimentu izmantojums ir zinātniskās metodes pamatā. Galilejs veiksmīgi pētīja dinamiku, īpaši inerci. 1687. gadā Īzaks Ņūtons publicēja darbu "Matemātikas principi" (Principia Mathematica), kurā aprakstītas divas būtiskas fizikas teorijas - Ņūtona kustības likumi, uz ko balstās klasiskā mehānika, un Ņūtona gravitācijas likums, kas apraksta vienu no četrām mijiedarbībām, gravitāciju. Gravitācijas likuma formulēšana aizsāka astrofizikas nozari, kas apraksta astronomiskus fenomenus, izmantojot fizikas teorijas.

Sākot ar XVII gs., veiksmīgi tika pētīta termodinamika. 1798. gadā Tompsons demonstrēja mehāniskā darba pārvēršanos siltumā, un 1847. gadā Džouls formulēja enerģijas nezūdamības likumu.

Feredejs, Oms un citi pētīja elektrību un magnētismu. 1855. gadā Maksvels abas teorijas apvienoja vienā - elektromagnētisma teorijā, ko apraksta Maksvela vienādojumi. Šī teorija paredzēja, ka gaisma ir elektromagnētisks vilnis.

1895. gadā Rentgens atklāja rentgenstarus, kas izrādījās esam augstas frekvences elektromagnētiskā radiācija. Radioaktivitāti 1896. gadā atklāja Henrijs Bekerels un vēlāk pētīja Pjērs un Marija Kirī, kā arī citi. Šādi aizsākās kodolfizikas nozare.

1897. gadā Tomsons atklāja elementārdaļiņas elektrona eksistenci. 1904. gadā viņš piedāvāja pirmo atoma modeli.

  • Microsoft Word 9 KB
  • Latviešu
  • 3 lapas (459 vārdi)
  • Universitāte
  • Galilejs un zinātniskās metodes pirmsākumi fizikā
    9.5 - 1 balsojums(-i)
Skatīt pilnu darbu
Galilejs un zinātniskās metodes pirmsākumi fizikā. (Janvāris 27, 2007). https://gudrinieks.lv/galilejs-un-zinatniskas-metodes-pirmsakumi-fizika/ Pārskatīts 22:24, Maijs 22 2025
DARBA DATI
3 lapas (459 vārdi)
Valoda: Latviešu
Microsoft Word 9 KB
Līmenis: Universitāte
Skatīt pilnu darbu
ATSAUKSMES
MarkussPasniedzējs2022 04 24
Uzskatu, ka pati mājaslapas struktūra ir pietiekami informatīva. Tāpēc tās lietošana ir viegla, un tam nav nepieciešams daudz laika.
DinaStudente2022 08 27
Paldies par palīdzību, jūsu mājaslapa man palīdzēja rakstot biznesa plānu.
JānisSkolotājs2023 03 12
Mūsdienu bibliotēka – tā es nosauktu. Vislabāk sapratāt mūsu laikmeta iezīmi – visu iegūt ātri. Vienkārši lieliski.
×