Jaunie laiki - nozīmīgākais posms pasaules vēsturē


Jauno laiku periodā (no Amerikas atklāšanas (1492.g) līdz 19. gs. beigām) notika daudz būtisku pārmaiņu, tāpēc tie ir ļoti nozīmīgi pasaules vēsturē. Es domāju, ka visnozīmīgākie notikumi jauno laiku vēsturē bija zinātniskā revolūcija, reformācija un lielie ģeogrāfiskie atklājumi.
Sākoties jaunajiem laikiem ļoti mainījās cilvēku domāšana un uzskati. Cilvēki ne tikai ieguva jaunas zināšanas un veica nozīmīgus atklājumus astronomijā, matemātikā , mehānikā, optikā, ķīmijā, botānikā u.c., bet arī izprata šo zināšanu nozīmi sabiedrības dzīvē un cilvēku attieksmē, tāpēc šo radikālo pavērsienu uzskata par zinātnisko revolūciju. Šajā laikā zinātnieki atklāja arvien jaunas zemes un jēdzienus par zemi un sauli. Tas būtiski mainīja sabiedrības attieksmi.
Reformācijas mērķis bija reformēt katoļu baznīcu Rietumeiropā un Centrāleiropā. Reformācija sākās, jo sabiedrība nebija apmierināta ar baznīcas izšķērdīgo dzīvesveidu, iejaukšanos citu valstu iekšējās lietās, lielo nodokļu iekasēšanu u.c. Šo reformu rezultātā no vienotās baznīcas atdalījās četras jaunas ticības, kuras pastāv arī mūsdienās. Tās ir luterāņu ticība, reformātoru, presbiteriāņu un kalvinistu ticība, anabaptistu un anglikāņu ticība. Arī Romas katoļu baznīcā tika veiktas reformas. Bija arī Mārtiņa Lutera un vācu reformācija, reformācija Livonijā, francijā u.c un katrai no tām bija savi cēloņi un sekas, kas ir mainījušas pasaules vēsturi.
„Jaunie laiki nozīmīgākais posms pasaules vēsturē” pēc manām domām ir pamatots, jo šajā laikā pasaules teritorija, politika, ekonomika un cilvēku domas ļoti mainījās.
- Microsoft Word 9 KB
- Latviešu
- 2 lapas (429 vārdi)
- Skola
-