Kas ir referendums?



Tautas nobalsošana ir tieša tautas līdzdalība valsts varas leģitimēšanā un īstenošanā. Tautas nobalsošanā balsstiesīgajiem ir tiesības lemt dažādus valstij svarīgus jautājumus. Tieši tas mani ieinteresēja un pamudināja izvēlēties šo projektiņu.
Referendums ir iespēja, mūsu iespēja pierādīt, ka kaut ko tomēr ir iespējams mainīt, ka pilsoņi ir spēks, ar kuru jārēķinās. Tā ir iespēja likt politiķiem kļūt atbildīgākiem un atgriezt neticīgajos ticību un jēgu iet uz vēlēšanām. Referendumam ir jākļūst par platu soli ceļā uz pilsoniskās sabiedrības veidošanos Latvijā. Tas pats par sevi neko neatrisinās, bet gan dos tautai instrumentu kā kontrolēt ievēlētos deputātus. Tas liks rūpīgāk ieklausīties sabiedrības viedokļos. Tomēr, lai tas notiktu, ir jābūt pašai sabiedrībai, kas šos viedokļus pauž un pieprasa tos ņemt vērā.
Uzskatu, ka katram pilsonim ir jāpiedalās referendumā. Tas ir PIENĀKUMS paust savu nostāju par vai pret!!!
Latvijas Republikas Satversmē paredzēti četri gadījumi, kad sarīkojama tautas nobalsošana.
1. Saeima ir grozījusi Satversmi. Saskaņā ar Satversmi, tautas nobalsošana ir sarīkojama gadījumos, kad Saeima ir grozījusi Satversmes 1., 2., 3., 4., 6. vai 77. pantu. Šie grozījumi ir pieņemti tautas nobalsošanā, ja tiem piekrīt vismaz puse no visiem balsstiesīgajiem pilsoņiem.
• 1991. gada 3. marta aptauja par neatkarību un demokrātiju (LR)
• 1998. gada 3. oktobra referendums par Pilsonības likumu
• 1999. gada 13. novembra referendums par likumu "Par valsts pensijām"
• 2003. gada 20. septembra referendums par iestāšanos Eiropas Savienībā
- Microsoft Word 10 KB
- Latviešu
- 3 lapas (754 vārdi)
- Skola
-