Kultūra ir visur tā līdzīgi gaismai piestrāvo visu padarot pasauli par atvērtu grāmatu


Man ir 16 gadu, un es mācos lasīt. Tiesa, latīņu alfabēta burtus es apguvu jau pirmskolas vecumā un man atklājās brīnumu pilna pasaule, bet tikai pusaudža gados sapratu, ka manu senču senči mūs uzrunā savā zīmju valodā. Viņu atstātās liecības vēsta par senu dzīves gudrību un ļauj ieraudzīt tik pierasto pasauli neredzētās krāsās. Man ir 16 gadu, u es mācos lasīt šīs zīmes. Vēl nespēju saprast visu, bet kā piemēru mēģināšu atšifrēt to gudrību: Gleznojums "Bizoni" uz Altamiras (Spānija) alas sienas, Parīzes Dievmātes katedrāle (Notre Dame de Paris) Parīzē, Gizas piramīdas.
Tapšanas laiks ap 15. 10. gadu tūkstoti p.m.ē.
Visticamāk, ka zīmējuma rašanās pamatā ir kāds ticējums (mīts) par attēla maģisko iedarbību, t.i., pieļauju, ka mākslinieks uzskatīja, vai arī mednieku grupas vadīts, ka pietiek uzzīmēt vēlamo upuri, un varbūt vēl apstrādāt to ar šķēpiem vai akmens cirvjiem, lai būtu nodrošināts veiksmīgs medību iznākums. Zīmējums varētu tikt radīts arī kā kaut kāda rituāla sastāvdaļa, no kā var secināt, ka šīm būtnēm – bizoniem, piemita vēlamās maģiskās īpašības. Varbūt ir arī cits zīmējums tapšanas iemesls – mākslinieks, strādādams pie šī darba, balstījies uz iespēju parādīt savu individualitāti.
Es uzskatu, ka šim kultūras piemineklim ir liela mākslinieciskā vērtība, liela nozīme mūsdienās, ko apliecina lielais tūristu daudzums. No šīs celtnes var uzzināt dažādas lietas. Cilvēki bija ļoti nopūlējušies, lai uzceltu tik milzīgu celtni, jo tajā laikā, kad tā tika celta nebija modernu ierīču, kas atvieglotu darbu.