Kulūras mantojums


Cilvēki jau gadu simtiem un gadu tūkstošiem savas zināšanas, prasmes un iemaņas nodod no paaudzes paaudzē. Tēvi saviem dēliem māca vienas prasmes un zināšanas, mātes savām meitam citas, bet arī mūsu foklorā un mitoloģijā ir iespējams atrast mūsu seno senču nodotās ziņas un gudrības, kuras viņi mums ir atstājuši mantojumā ar tautas dziesmu, ticējumu, dažādu paražu un stāstu palīdzību.
Par piemēru var ņemt jebkuru tautas dziesmu, kurās visbiežāk ir aprakstīts par gadskārtu ieražām, ģimenes godiem un mitoloģiskām būtnēm un senajām rotaļām.
Tautas dziesmās apraksītie svētki un gadskartas ieražas norāda un svētku svinēšanas paražām un tradīcijām. Domāju nebūtu mums tautas dziesmu nebūtu arī tāda priekšsata par svētku svinēšanu un iespējams gan Ziemassvētki gan Jāņi un citi svētki nebūtu svinami tā kā tas notiek šobrīd.
Arī Latviešu tautas ticējumos aprakstītas daudzas darbības un izteicieni kurus mēs vēl lietojam.
Arī teikas un stāsti nes sev līdzi milzīgu informācijas klāstu, ko mūsu senči ir gribējuši mums darīt zināmu.Tajos apraksīts viņu izpratnē notikušas lietas un notikumi, kuriem mēs savā ziņā ticam, jo zinot kādu teiku vai stāstu mēs to izstāstam arī bērniem. Ka piemēru varētu minēt teiku par to vai Rīga gatava vai arī kādu no daudzjām teikam par ezeru rašanos.
Un šādu mums manotjumā palikušu vēsturies liecību ir daudz un dažādas, kas ļauj mums izprast mūsu senčus, turēties pie svētku svinēšanas tradīcijām un ieražam, mācīties dažādas tautas gurdrības un prasmes kā arī vienkarši uzzināt daudz ko par Latvijas vēsturi.