Latvijas Banka



Darbinieku atlase.
Secinājums.
Darbaspēka nodrošinājums.
Pielikumi.
Likteņa monēta.
Piemiņas monēta Hokeja čempionāts.
Banka ir finansiāla iestāde, kas uzkrāj naudas līdzekļus, apkalpo klientu kontus, izsniedz kredītus, izlaiž naudu un vērtspapīrus, veic dažādus norēķinu pakalpojumus.
Latvijas Banka un tās prezidents radījuši pārliecību, ka centrālā banka garantē stabilitāti.
Latvijas Republikas nacionālās naudas vienība ir lats, jeb 100 santīmu.Latvijas Bankas vēsture
Bankas projekts bija veidots pēc Krievijas Valsts bankas pieņemtajiem tipveida büvnoteikumiem. Bankas telpu funkcionālo plānu izstrādāja pēc Valsts bankas arhitekta R. Goļeņiščeva skicēm. Dzīvojamās ēkas un pagalma ēkas plānu, kā arī fasādes un rotājumus visai būvei veidoja arhitekts Augusts Reinbergs (1860–1908), kuram bija uzticēts vadīt celtniecības
Kopš atjaunota Latvijas Bankas darbība, tās darbinieki, piesaistot attiecīgos speciālistus, rūpējušies par ēkas uzturēšanu. Tā pakāpeniski remontēta un pielāgota mūsdienīgas centrālās
bankas vajadzībām, saglabājot senatnes elpu un ar pietāti izturoties pret vecajiem mūriem. Jādomā, ka ēka stāvēs vēl vismaz 100 gadu. Nu jau vairāk kā pirms 100 gadiem celtā Latvijas Bankas ēka dzīvo savu dzīvi, saglabājot savu funkciju un reprezentējot valsts finanšu sistēmas stabilitāti līdz pat mūsdienām.
Likteņa pirksts, likteņa zīmes, liktenīgie notikumi. Tas viss un vēl daudz vairāk ir iekalts, ierakstīts, ieslīpēts naudas zīmēs un monētās (skat. pielikumu) . Tās stāsta par Latvijas vēsturi.
Latvijas Bankas neatkarību garantē likums "Par Latvijas Banku", un visi Eiropas Centrālās bankas noteiktie centrālās bankas neatkarības nodrošināšanas priekšnoteikumi Latvijas Bankas darbībā tiek ievēroti arī praksē. Neviena institūcija vai persona nevar ietekmēt Latvijas Bankas lēmumus.
Latvijas Republikas Saeima ievēlē amatā Latvijas Bankas prezidentu un pēc Latvijas Bankas prezidenta ierosinājuma apstiprina amatā Latvijas Bankas padomes locekļus uz sešiem gadiem. Latvijas Bankas prezidentu, viņa vietnieku un padomes locekļus pirms noteiktā termiņa var atbrīvot no amata tikai tad, ja saņemts personisks iesniegums par atkāpšanos no amata.
1993. gada oktobrī izveidotas piecas Latvijas Bankas filiāles, kuras atrodas Daugavpilī, Rēzeknē, Jelgavā, Valmierā un Liepājā. 1999.gada 23.jūlijā tiek likts pamatakmens Latvijas Bankas Rīgas filiālei (skat. pielikum).
Pagaidām Latvijas Bankas filiāļu galvenais uzdevums ir operatīvi nodrošināt attiecīgā reģiona kredītiestādes ar skaidro naudu.
1993. gada beigās Latvijas Bankā strādāja 397 darbinieki (par 205 vairāk nekā pirms gada), bet 2006.gada nogalē strādā 610 darbinieku, tas ir, kopā ar drošības dienesta darbiniekiem un filiā...ļu darbiniekiem.
Lai piesaistītu darbiniekus Latvijas Banka regulāri maksā algas, pastāv sava prēmēšanas sistēma, darbinieku veselības apdrošināšana, materiālais pabalsts un palīdzība.
Darbiniekiem ir iespēja kopā ar ģimenēm pavadīt brīvo laiku gan sporta zālē, gan sporta sacensībās, kopīgās ekskursijās un pārgājienos.
Piesakoties strādāt Latvijas Bankā, darbiekiem tiek organizēts konkurss. Konkursa kārtības noteikumi ir noteikti likumā. Darbinieku atlasi veic paši Latvijas Bankas darbinieki.
Lai kļūtu par labu Latvijas Bankas darbinieku nepieciešams:
Ļoti augstas prasības, lai kļūtu par Latvijas Bankas kādu no strādājošajiem.