Latvijas ģeogrāfiskais stāvoklis


Latvijas Republika atrodas ziemeļu puslodē. Latvija ir valsts Ziemeļeiropā. Latvijas teritorija izvietota Austrumeiropas platformas ziemeļrietumu malā, Baltijas jūras un Rīgas jūras līča piekrastē. Latvijas valsts robežas kopējais garums ir 1840 km. Valsts jūras robežas garums ir 490 km, bet sauszemes robeža garums –1350 km. Latvija sauszemes robežu dala ar četrām valstīm: ziemeļos – ar Igaunijas Republiku, austrumos – ar Krievijas Federāciju, dienvidaustrumos – ar Baltkrievijas Republiku un dienvidos ar Lietuvas Republiku.
Latvijas atrašanās mērenā klimata joslā jaukto mežu zonā ir svarīgs dabas daudzveidības faktors. Atrašanās starp taigas zonu un platlapju mežu zonu nosaka, ka Latvijā ir liela dabas daudzveidība, kurā novērojamas gan taigas pazīmes (egļu meži), gan platlapju mežu (ozolu meži) dabas zonas pazīmes.
Latvijas klimatu ietekmē tās novietojums mērenajā joslā Baltijas jūras un Rīgas jūras līča piekrastē. Valdošie dienvidrietumu vēji no Atlantijas okeāna atnes jūras gaisa masas, kuras izraisa biežas laika apstākļu maiņas.
- Microsoft Word 8 KB
- Latviešu
- 2 lapas (298 vārdi)
- Skola
-