Latvijas ģeogrāfiskais stāvoklis – svētība vai lāsts?


Latvijas Republika atrodas ziemeļu puslodē. Latvija ir valsts Ziemeļeiropā. Latvijas teritorija (64,6 km2).Baltijas jūras un Rīgas jūras līča piekrastē. Latvija sauszemes robežu dala ar četrām valstīm: ziemeļos – ar Igaunijas Republiku, austrumos – ar Krievijas Federāciju, dienvidaustrumos – ar Baltkrievijas Republiku un dienvidos ar Lietuvas Republiku.
Ar ko bijām un esam pasaulei interesanti? Vai mūsu labā atrašanās vieta ir piesaistījusi daudz iekarotājus? Esam cietēji vai ieguvēji ?
Tā kā Latvija izsenis atradusies uz svarīgiem tirdzniecības ceļiem, tā ir kalpojusi kā nozīmīgs tilts starp Rietumeiropu un Krieviju. Slavenais ceļš “no vikingiem pie grieķiem”, stiepās no Skandināvijas, caur Latviju uz seno Krieviju un Bizantijas impēriju. Šī paša iemesla dēļ dažādos laikos Latvija ir bijusi saistoša citu valstu iekarotājiem. Latvijā ir valdījuši gan vācieši, gan zviedri, gan poļi un krievi.
Garā jūras robeža, neaizsalstošās ostas un Atlantijas okeāna tuvums ar saviem jūras ceļiem ir noteicis un nosaka arī patreiz Latvijas valsts nozīmi Eiropas valstu vidū.
Daļa jūras braucēji – vikingi ieradās m.ē. 9.gs. kā tirgotāji, citi nāca iekarot mūsu zemi.
Mūsdienas Garā jūras robeža, neaizsalstošās ostas un Atlantijas okeāna tuvums ar saviem jūras ceļiem ir noteicis un nosaka arī patreiz Latvijas valsts nozīmi Eiropas valstu vidū. Ostu saimniecība un jūras transports ir nozīmīga Latvijas tranzīta sistēmas sastāvdaļa.
- Microsoft Word 9 KB
- Latviešu
- 2 lapas (434 vārdi)
- Skola
-