Latviskotu datorspēļu bizness: Peļņu nesošs plāns Latvijas tirgum



Produkcijas vai pakalpojuma raksturojums.
Marketinga Plāns.
Tirgus situācijas analīze.
Produkta vadīšana.
Cenu veidošana.
Produkta sadale.
Produkta virzīšana tirgū.
Ražošanas organizācija.
Menedžments.
Finanšu plāns.
Kapitālieguldījumi, to avoti.
Peļņas vai zaudējumu aprēķins.
Naudas plūsma.
Plānā aprakstītā firma nodarbotos ar uz latviešu valodu pārtulkotu spēļu ražošanu un tā atrastos Rīgā, jo tur ir vislielākās noieta iespējas. Plāns ir veidots vienam gadam un to veidoja Spīdolas Ģimnāzijas 12. komercklases skolēni – Gatis Zvirbulis un Aivars Dombrovskis. Uzsākot darbību firmai būtu tikai atrašanās vieta, visas pārējās uzņēmumam nepieciešamās lietas (datortehnika, mēbeles utt.) būs jāiepērk atsevišķi.
Tirgū šobrīd šāda datorspēļu izplatīšanā ir valstij ļoti nepatīkama situācija, jo starpība starp licenzēto un pirātisko spēļu cenām ir ļoti liela un tas ir par iemeslu tam, ka daudzi izvēlas pirātisko produkciju. Mūsu produkts būs tikai nedaudz dārgāks par pirātiskajiem diskiem tāpēc daudzi labāk pirks mūsu produkciju, jo tas būs vietējiem iedzīvotājiem viegli saprotamā valodā un tādējādi tiks atbalstīts arī legālais datorspēļu tirgus. Mēs plānojam, ka mēneša laikā Rīgā varētu pārdot 150 mūsu pārtulkotās datorspēles. Gada laikā mēs varētu pārdot 1800 datorspēles.
Lai pārtulkotu datorspēli ir nepieciešams tulks, kurš veic visus ar tulkošanu saistītos darbus, un datoru speciālists, kurš sagatavotu datorspēli tulkošanai kā arī noformētu tās iesaiņojumu. Šos uzdevumus viegli spēs pildīt tikai divi cilvēki, kuri dibinās firmu. Ir nepieciešami datori uz kuriem veikt visus šos darbus, kā arī cd rakstītāji, lai sagatavotu produktu ierakstītu matricē. Lai sagatavotu iesaiņojumu ir nepieciešams noteikts skaits cd vāciņu kā arī printeris un kopētājs cd iesaiņojums noformēšanai.
Šāda veida firma viegli varētu iekarot Latvijas datorspēļu tirgu, jo tā būtu vienīgā, kura piedāvātu datorspēles latviešu valodā. Par cik tās ir ļoti populāras starp mūsdienas jauniešiem, kuriem ar svešvalodām bieži ir grūtības, pieprasījums pēc tām noteikti būtu liels. Labu reklāmu datorspēlēm nodrošina daudzie datorspēļu žurnāli, tāpēc mūsu firmai reklāmā būtu jāiegulda minimāli līdzekļi.
Lai uzsāktu darbību un to turpinātu būtu nepieciešami apmēram četri tūkstoši lati. Šādu summu varētu iegūt, ja abi dibinātāji ieguldītu firmā trīs tūkstošus latu, bet atlikušos tūkstoti latu iegūtu aizņemoties bezprocentu kredītu no radiniekiem. Tā kā ražošanas process ir ātrs un ļoti lēts īsā laika periodā ir iespējams gūt lielu peļņu. Ja mūsu firma realizētu 150 datorspēles mēnesī par cenu 8 lati par vienu, gada laikā tīrā peļņa būtu 9732 lati. Ar šādu summu pilnībā pietiek, lai atmaksātu aizņemtos kredītus un atpelnītu ieguldītās investīcijas.
Vienīgais, kas varētu apdraudēt mūsu firmas darbību ir augošais pirātisms, bet tā kā valsts jau ir uzsākusi aktīvu kampaņu pret pirātiem un mūsu produkts cenā tikai nedaudz atšķirtos no pirātu, mēs uzskatam, ka arī šo problēmu mēs pārvarētu.
• līgums ar firmu, kura nodarbosies ar mūsu saražotās produkcijas izplatīšanu
Pašlaik tirgū ir iespējams iegādāties diezgan daudz mūsu produktam līdzīgas preces, bet tās visas ir potenciālo pircēju lokam grūtu saprotamā valodā – svešvalodā – jo lielāko daļu potenciālā pircēju loka sastāda pamatskolas vecuma bērni, kuru svešvalodu zināšanu līmenis neļauj brīvi orientēties sarežģītajā spēles vidē. Līdz ar to jāsecina, ka mūsu piedāvātais produkts būs pieprasīts, jo tas padarīs ērtāku spēles lietošanu un potenciālo patērētāju loks kļūs plašāks.
- Microsoft Word 18 KB
- Latviešu
- 18 lapas (3727 vārdi)
- Universitāte
-