Mārketinga tirgus izpēte



Pakalpojumu mĀrketings.
Tirgus izpĒte.
IespĒjas.
Ārējā vide.
Zema.
Faktoru ir daudz , tie nav līdzīgi un nemainās.
Faktoru ir daudz , tie nav līdzīgi un pastāvīgi mainās.
Izmantotā literatūras un avotu saraksts.
Mārketinga kompleksa mērķis ir pieņemt lēmumu, kurš koncentrētu četrus pamatelementus uz pircēju mērķa tirgū.
rūpīgi, vispusīgi un detalizēti izpētīt tirgu, pircējus, izanalizēt tās apmaiņas, attiecības kādas ir un veidojas starp uzņēmumu un tā produktu pircējiem, starp uzņēmumu un piegādātājiem, starpniekiem un konkurentiem.
Pakalpojums ir darbs, ko piedāvā par samaksu un kura izpilde apmierina pircēja noteiktas vajadzības vai aizpilda brīvo laiku.
Jebkurš uzņēmums darbojas pastāvīgi mainīgos apstākļos, ko nosaka attiecību daudzveidīgums starp uzņēmumu un citiem ekonomiskajiem subjektiem. Šo attiecību kopums veido divas mārketinga vides – iekšējo un ārējo. Lai izvērtētu uzņēmuma mārketinga iekšējo un ārējo vidi, izmanto SVID analīzi, kas ir saīsinājums no vārdiem – spēks, vājības, iespējas, draudi ( šis burtu salikums ir nācis no angļu valodas SWOT – strenght, weakness, opportunities, threats ).
Pēc tam, kad ir veikta SVID analīze, izstrādā SVID matricu, lai veiktu mārketinga darbības attīstībai paredzētos uzdevumus.
Ārējā vide ir tā vide, kuru nav iespējams pilnībā kontrolēt, tādēļ, lai izvērtētu ārējās vides faktoru veidoto situācijas tipu, nosaka ārējās vides komplicētību un dinamismu. Pēc šiem faktoriem izveido situāciju tipu matricu, pēc kuras nosaka vēlamo uzņēmuma attīstības rīcību.
Patērētāju domu un uzvedības izpēti – aptaujāšana, anketēšana;
Šādu analīzi izmantojot, būs aptverts diezgan liels loks datu iegūšanai.
Mūsdienās SVID analīze ir viena no populārākajām metodēm, ar kuras palīdzību var noteikt uzņēmuma patreizējo stāvokli un turpmākās darbības stratēģiju. Lai veiktu SVID analīzi, plakne ir jāsadala četros sektoros un atbilstošajos sektoros raksturo katru no SVID elementiem. Pie iekšējās vides – spēks, vājības. Pie ārējās vides – iespējas, draudi.
1)Vai kompānijas piedāvātā prece atšķiras no citu kompāniju piedāvātajām?
2)Vai konkurenti spēs nākotnē piedāvāt līdzīgas preces (pakalpojumus)?
4)Vai eksistē kompānijas atkarība no konkrēta klientu loka?
Atbildes uz šiem un citiem jautājumiem raksta attiecīgajā sektorā, nosakot pie kuriem SVID elementiem tās pieder.
Kad, izmantojot SVID analīzi, novērtēts uzņēmuma patreizējais stāvoklis, veido SVID matricu svarīguma secībā rindojot uzdevumus, kas jāplāno turpmākā mārketinga darbībā.(skatīt 11lpp.)
- Microsoft Word 12 KB
- Latviešu
- 8 lapas (1291 vārdi)
- Universitāte
-