Masāžas ārstnieciskā iedarbība: veidi, efekti un austrumu terapiju spēks



Vārda „masāža”izcelsmi traktē dažādi: vieni uzskata, ka tas radies no arābu vārda
„mass”vai „masch”(viegli izspaidīt, uzspiest), citi ka no grieķu vārda „masso”(izspaidīt, saspiest ar rokām), vēl citi domā, ka izcelsmes pamatā ir latīņu vārds
Kopš seniem laikiem masāža ir bijusi ārstēt prasmes sastāvdaļa. Masāžas paņēmienus pirmie aprakstījuši indieši un ķīnieši.
Holistiskā, Reiki, limfodrenāžas, muguras, medus un Stoun terapija (ar sildīšanu uz karstiem akmeņiem).
6. Funkcionāli traucējumi pēc lūzumiem un mežģījumiem (locītavu mazkustība, izmaiņas muskuļos, audu nepareizi saaugumi)
Procedūras tiek veiktas katru otro dienu, un, atkarībā no vecuma un vajadzības, nemazāk kā astoņas reizes.
Veicina atslābināšanos, spriedzes noņemšanu un spēku atjaunošanu. Jau kļuvis par aksiomu, ka stress ir pamatā 70% saslimšanu. Smagi pārdzīvojamas situācijas, problēmas biznesā, jeb mājās noved pie tādu somātisko slimību rašanās kā miokarda infarkts, galvas smadzeņu insults, u.c., kuru sekas var būt letālas.
Masāža samazina stresa iedarbību un tādā veidā novērš slimību rašanos vai attīstību. Savlaicīgi izvesta, tā apstādina organismā postošos procesus, noņem trauksmes sajūtu un dod spēku situāciju uzlabot. Noņem negatīvās stresa sekas, regulē vielmaiņu, nobalansē kustību aparātu.
Mēs esam spējīgi panest apkārtējo pasauli tikai tad, ja tā valda mūsu dvēselē. Masāža rada mūsos harmoniju, un tad mēs sākam izstarot veselību un visiem apkārtējiem dāsni dalīt dzīvesprieku.
Mūsu reakciju vada divas veģetatīvās nervu sistēmas sastāvdaļas pirmā, simpātiskā nervu sistēma, aktivizē enerģijas izdalīšanās procesus, kad organisms mobilizējies cīņai ar stresu. Tas izdala asinīs adrenalīnu, paātrina sirds darbību un nomāc gremošanas sistēmas funkcijas. Savukārt trauksmes stāvokli bloķē parasimpātiskā nervu sistēma, izpildot pretējas darbības. Masāžas laikā atslābinoties, var iestāties dabisks līdzsvars.
Visi ķermeņa pretstresa masāžas seansi balstās uz austrumu medicīnas kanoniem, izmantojot naturālas eļļas un smaržvielas.
Stoun terapijā (stone akmens) ārstniecisko iedarbību panāk ar karstiem un aukstiem akmeņiem.
Ārstnieciskie efekti tonizējošs, sedatīvs (nomierinošs), vazoaktīvs (asinsvadus normalizējošs), spazmatisks.
Atbalsta un kustību aparāta, perifērās nervu sistēmas saslimšanas un traumu sekas;
5. Ķermeņa šūnās apgādā ar lielāku skābekļa un vajadzīgo barības vielu daudzumu;
15. Pastiprina vielmaiņas procesus organismā (ātras sadeg tauku uzkrājumi, palēlinās novecošanās process);
Tās galvenās pamatvērtības ir pareizs uzturs, māka valdīt pār savām emocijām un stresiem, un augu valsts preparātu pielietošana. Austrumu filozofija smaržas, noskaņas; pamatprincips ķermeņa un gara sabalansēšana vienā veselumā, kas garantē veselību un labklājību. Ajūrvēda zināšanas un kosmētiskie līdzekļi ir veidoti no dažādiem austrumu izcelsmes augiem, līdz ar to tie ir dabīgi un patīkami. Ajūrvēdas procedūras sniedz cilvēkam relaksāciju un pacilājošu labsajūtu, kopj sejas un ķermeņa ādu atbilstoši katra indivīda noteiktai došai (kapa, pita, vata) –klasifikācijas tipam pēc ajūrvēdas sistēmas. Ajūrvēda sniedz harmoniju, stiprina enerģiju un imūnsistēmu.
Tā līdzsvaro enerģiju smalkajā līmenī, palīdz atbrīvoties no ikdienas saspringuma, labvēlīgi iedarbojas un smadzeņu emocionālajiem centriem , normalizē asinsriti un limfvadu sistēmu, stiprina imunitāti, atslābina muskuļus un novērš bezmiegu. Kompleksā ar pirti, vienlaicīgi procedūras laikā organisms atbrīvojas no toksīniem un ir lielisks veids cīņā ar lieko svaru un celulītu. Tehnika virzīta uz jebkuras zonas tūskas likvidēšanu un varikozu vēnu paplašinājumu ārstēšanu un profilaksi, efektīvi atpūtina nogurušas kājas.
- Microsoft Word 22 KB
- Latviešu
- 19 lapas (4349 vārdi)
- Skola
-