Mēness fāžu ietekme uz cilvēku



Mēness horoskops dzimšanas dienai.
No kurienes tad rodas tik daudz paredzējumu un no astroloģiskās izpratnes rekomendāciju, kuras pamatotas tikai uz Mēness kustību – fāzēm un Mēness dienām. To daļēji mēs varam izskaidrot ar to, ka Mēness savā kustībā ir ātrāka par visiem pārējiem debess spīdekļiem, jo Mēness veic vienu apriņķojumu ap Zemi 27,32 dienās. Šo laika periodu sauc par Siderisko mēnesi. Šajā laikā Mēness veic vienu apgriezienu ap savu asi, tādēļ pret Zemi vienmēr pavērsta viena un tā pati Mēness puse. Mēness fāžu maiņas periodu sauc par Sinodisko mēnesi, un tas ilgst 29,53 dienas. Tieši sinodiskais mēnesis ir ticis ņemts par pamatu pirmajiem cilvēces mēģinājumiem izveidot kalendāru un šādu Mēness kalendāru vairākums islāma valstis lieto arī patreiz. Mēs, Eiropieši, izmantojam Saules kalendāru. Astroloģiski pieņemts, ka Saule pārstāv vīrišķo (JAN) principu un dienu, bet Mēness - mātišķo (IN) principu un nakti. Saules ietekme pastiprinās dienā, Mēness ietekme – naktī, tāpēc cilvēkos Mēness izraisa sapņus, instinktus, pieķeršanos, mīlestību, jo atbild par jūtām un iedarbojas uz cilvēka psihi.
Astroloģijā Mēness simbolizē cilvēka zemapziņu un norāda uz tā emocionālo stāvokli. Mēness funkcijas raksturojas kā sajūtu, psihes un uztveres funkcijas, bet Saules – gara funkcijas. Mēness atbild par asins radniecību, asins balsi, gēniem, zemes miesisko mīlestību, tā ir dvēseliskā radniecība. Saule atbild par gara radniecību un vienotu tiekšanos uz dievišķo piepildījumu. Viens Mēness cikls – 4 fāzes – simbolizē cilvēka dzīves ciklu. Tiek uzskatīts, ka katram cilvēkam dzīves laikā jāiziet visas šīs 4 fāzes, jeb cilvēka dzīves ritma 4 pagrieziena punkti. Katra Mēness diena, Mēness fāze, Mēness stāvoklis tajā vai citā Zodiaka zīmē arī piešķir tekošam momentam savu nokrāsu, savu raksturu, savu enerģētiku, savu ritmu. Mēness dienas raksturs lielā mērā nosaka cilvēka uzvedību. Astroloģijā Mēness pārvalda Zodiaka zīmi Vēzis – atbilst ūdens stihijai. Paša Mēness ķīmiskais elements ir saistīts ar mitrumu, tādēļ ir svarīgi, lai ūdens procesi, par kuriem organismā atbild Mēness, būtu līdzsvarā ar uguns procesiem – sausumu, par ko atbild Saule. Ja kāds no tiem ir pārsvarā, cilvēka organismā rodas disharmonija. Mēness izpausme ir saistīta ne tikai ar cilvēka noskaņojumu un pašsajūtu, bet arī ar raksturu un temperamentu, psihes individuālajām īpatnībām, likteni un pat ar to, ko pieņemts uzskatīt un ko saucam par „Karmu”. No Mēness stāvokļa mūsu dzimšanas brīdī ir atkarīgs, cik spēcīga ir Mēness iedarbība uz mums, jo tas iedarbojas uz mums dažādā līmenī, parāda arī ar kādu bagāžu mēs esam atnākuši šajā pasaulē.
Cilvēks, kurš piedzimis Mēness pirmajā fāzē (vienas fāzes ilgums 7,4 dienas), KARMISKAJĀ astroloģijā tiek raksturots kā cilvēks, kurš piedzimis ar neatmodinātu dvēseli, kurai ir maza iepriekšējās dzīves iemiesošanās pieredze. Tāpēc pirmās Mēness fāzes ciklā dzimušo cilvēku spēcīgāk ietekmē Mēness. Šādam cilvēkam būs maiga dvēsele, viņi būs bērnišķīgāki, maigāki, poētiskāki, draudzīgāki, atsaucīgāki. Viņos spilgti izpaužas visas maigās sievišķīgās īpašības. Tāpēc šādam cilvēkam viss liekas interesants un viņš sevī uzņems visus iespaidus. Šajā pasaulē tie ir jauniņie, kuri vēl tik labi neorientējas reālajā dzīvē. Savā psiholoģiskajā attieksmē viņi būs bremzēti, bieži apmulsuši, nešķiros iespaidus. Intuitīvi vai zemapziņā apsargās...