Modernās fobijas


Agrāk cilvēki vairāk baidījās no vilciena vai telefona, savukārt mūsdienās bailes izraisa ģenētiski modificēta pārtika, terorakti, datorvīrusi, mikroviļņi, megapoles utt. Šīs bailes ir civilizācijas attīstības sekas. Fobiju skaits aug, attīstoties zinātnei, ieviešot jaunas tehnoloģijas un medikamentus, raksta žurnāls «Zdorovje».
Visas šīs bailes var nosaukt par neofobiju jeb bailēm no jaunā. Nav šaubu, ka veselīgs konservatīvisms par ļaunu nenāk — tā ir viena no pašsaglabāšanās instinkta izpausmēm, kas cilvēkam piemīt no dabas. Iespējams, tieši šis instinkts ļāvis cilvēkam izdzīvot. Slikti, ka mūsu bailes tiek uzkurinātas, turklāt — kā nekad agrāk.
Pasaule ir baisa un šausmīga — to nemitīgi un savtīgi uzsver plašsaziņas līdzekļi. Bailes ir primitīva izjūta. Tādēļ vieglākais veids, kā presei un tālraidei piesaistīt sev ļaužu uzmanību, ir manipulēt ar instinktiem vai, vienkārši sakot, pamatīgi nobiedēt. Ne velti televīzijas ziņas vienmēr sākas ar nelāgo — tik un tik uzspridzināti, tur un tur plosījusies vētra, zemestrīce, izplatās tāda un tāda jauna nāvējoša epidēmija — tā nemanot jūs jau esat pielipis ekrānam, un plašsaziņas līdzekļi savu ir panākuši.
Viegli iespaidojamiem, emocionāliem cilvēkiem ātri rodas baiļu...
- Microsoft Word 9 KB
- Latviešu
- 2 lapas (345 vārdi)
- Skola
-