Narkomānija – cēloņi, izplatība un sekas sabiedrībā



Narkomānija – Kas tas ir.
Narkotiku vēsture.
Noziedzība un narkotikas.
Hiv / aids.
Secinājumi.
Izmantotie materiāli.
Narkomānijas vilnis ņēmis savā varā daudzu valstu jauno paaudzi. Narkomānija ir kā balts mākonis, kas pie apvāršņa nav redzams, bet zem kura daudzus jau skāris smags un briesmīgs lietus. Vēl nesen ziņas par to nonāca pie mums tikai no citām zemēm. Tagad narkomānija nokļuvusi līdz mums un izplatās pēc epidēmijas likumiem – viens narkomāns gada laikā inficē vēl piecus.
Ja jau narkomānija sagādā tik lielas ciešanas, kāpēc tā pastāv? Kāpēc cilvēki kļūst narkomāni? Kas īsti ir narkotikas? Kā tās radās?
Ļoti bieži narkotikas pirmo reizi lieto ziņkārības vai solidaritātes pēc. Tie, kas apzināti lieto narkotikas, parasti gaida divus efektus: gūt iespēju atslābināties, novērsties no ikdienas problēmām vai no traģiskiem notikumiem; gūt iespēju izmēģināt jaunas, nezināmas sajūtas, stimulēt iztēles un jaunrades spējas.
Sāksim no otra efekta. Kā vienmēr, tie, kas lieto narkotikas, cer uz nebeidzamo, brīnišķīgo atklājumu fejerverku un apziņas stāvokli. Lai šīs "brīnums" notiktu, pasaules garīgās autoritātes, no tiem neizslēdzot "Roka Monstrus" ROLLING STONES un BEATLES, dzena skolotājus un krišnaītus, Kastanedi un Kuinsi rekomendē nodarboties ar sevi. Bēdīgs to cilvēku liktenis, kas mēģināja dvēseles darbību apmainīt vai stimulēt ar narkotiku lietošanu Merlin Monro, Elvis Presli, Mihaila Bulgākova, Džima Morrisone saraksts ir nebeidzams. Pretēji cerībām narkotikas traucē jaunrades procesam, nedod koncentrēties, jaunrades intereses aizstājot ar to finansiālo iespēju raizēm, iztēle rāda kārtējo vēlamo "kaifa" devu.
Tagad par pirmo gaidāmo efektu. Taisnība, ka narkotikām piemīt īpašība uz neilgu laiku "atslēgt" no problēmām. Taisnība, ka šīs laiks ir ļoti īss. Taisnība, ka problēmas nekur nezūd. Pašas narkotikas, priekš vairākuma "rēgojošiem", paliek par problēmu, lūk, kur ir situācijas ironija. Parādās fiziskā atkarība. Izlaižot kārtējas devas pieņemšanas laiku, narkomānam sākās "lomkas". Bet tas vēl nav viss. Izņemot fizisko ir arī garīgā atkarība. To var aprakstīt šādi: narkomāns vienkārši izjūt mīlestības sajūtu pret narkotikām; vienmēr domā par savas kaislības priekšmetu; vienmēr gaida tikšanos ar to. Tāda ir narkomānija. Mēģināt vai nemēģināt Jūsu daļa.
1838.gadā izraisījās konflikts Ķīnas valdība iznīcināja lielu opija kravu, kas piederēja angļu un amerikāņu tirgotājiem sākās pirmais opija karš. Karā uzvarēja Lielbritānija. Pēc 1842.gada Nankinska līguma Lielbritānija saņēma tiesības izmantot Honkongas ostas kā kompensāciju par iznīcināto opija kravu. Tirdzniecība turpinājās un 1856.gadā noveda pie otrā opija kara. Karš beidzās 1858.gadā un pēc Tiesiska līguma noteikumiem Ķīna turpināja importēt opiju, bet varēja uzlikt lielākas muitas nodevas. Opija tirdzniecība samazinājās līdz beidzot 20.gs. sākumā pilnīgi tika pārtraukta, kad visā pasaulē sākās kampaņa par atļauju lietot narkotikas tikai medicīniskos nolūkos (kā pretsāpju līdzekļus).
- Microsoft Word 14 KB
- Latviešu
- 7 lapas (1779 vārdi)
- Universitāte
-