Olimpiskās spēles toreiz un tagad - kopīgais un atšķirīgais


Trīs mēnešus pirms spēļu sākuma, par tām izziņoja visā Grieķijā. Mēnesi pirms spēlēm visi, kas vēlējās piedalīties sacensībās, pulcējās dienas gājiena attālumā no Olimpijas. Sacensībās nedrīkstēja ierasties ar ieroci. Olimpisko spēļu laikā virs zemes valdīja miers. Karojošās pilsētas un ciltis nolika ieročus. Tika izsludināts pamiers. Olimpiskā pamiera lauzējiem draudēja bargs sods – nolādēšana uz mūžu.
19. gs beigās pasaulē sākās strauja fiziskās kultūras un sporta attīstība. Šajā laikā savu attīstības ceļu sākuši gandrīz visi tagad populārie sporta veidi futbols, vieglatlētika, basketbols, riteņbraukšana, airēšana u.c.1894.gada 23.jūnijā Parīzē Sorbornas universitātē sanāca Starptautiskais sporta kongress. Tajā piedalījās 79 delegāti no 12 valstīm un 49 sporta organizācijām. Kongresā vienprātīgi atbalstīja Kubertēna ideju rīkot mūsdienu olimpiskās spēles un izveidot Starptautiskā olimpiskā komiteja. Pirmās olimpiskās spēles nolēma sarīkot Atēnās (Grieķija )1896.gadā. Ejot laikam Olimpiskās spēles ir pilnveidojušās, daudzi noteikumi un tradīcijas ir mainītas. Mūsdienu olimpiskās spēles tāpat kā kādreiz tiek rīkotas reizi četros gados. Spēles kopā pulcē labākos pasaules atlētus, kuri, apliecinot cieņu cilvēku augsti tikumiskajiem un morālajiem principiem aizstāv savas valsts godu. Olimpiskās spēles organizē kāda no pasaules valstu pilsētām. Kopš 1896.gada tiek rīkotas Olimpiādes spēles, kas notiek vasarā. Kopš 1924.gada tiek rīkotas Ziemas olimpiskās spēles, kas notiek ziemā.
Mūsdienās, diemžēl Olimpisko spēļu laikā netiek pārtraukts karš. Domāju, ka Olimpiskās spēles ir kļuvušas pieņemamākas apkārtējai sabiedrībai.
- Microsoft Word 9 KB
- Latviešu
- 2 lapas (464 vārdi)
- Skola
-