Pieaudzēto nagu ietekme uz dabīgajiem nagiem



Veseli nagi – cilvēka rota.
Pareiza nagu kopšana.
Nagu forma.
Nagu sēnītes.
Pieudzēto nagu priekšrocības.
Kopšana mājas apstākļos.
Nagu noņemšana.
Sieviešu viedoklis par nagu pieaudzēšanu.
Attēls.
Secinājumi.
Izmantotā literatūra.
Nepublicētie avoti.
16. gs. dižie domātāji atzīst, ka cilvēka patiesais skaistums slēpjas visā dabīgajā. Viņu izpratne par skaistumu krasi atšķiras no mūsdienu cilvēka izpratnes par to. Mūsdienās lielākā daļa sieviešu padara sevi krāšņāku ar daudz un dažādu kosmētisko līdzekļu palīdzību. To skaitā ir arī rokas, precīzāk nagi. Mēs uzskatām, ka rokas ir viena no ikdienā ievērojamākajām un izmantojamākajām ķermeņa daļām un tieši tādēļ ir svarīgi, lai nagi ir kopti un izskatās skaisti. Vairums sieviešu uzskata, ka skaisti nagi ir gari un kopti nagi, bet ne katra sieviete mūsdienās spēj tikt pie šāda veida nagiem bez palīgierīcēm, jo ikdienā izmantojamie mazgāšanas līdzekļi, pārtika un citas lietas bojā nagu struktūru, padara nagus trauslus, neļauj tiem būt skaistiem un veselīgiem. Šīs vielas veicina nagu bojāšanos, šķelšanos un lūšanu. Tieši tādēļ pēc savas sievas nagu nolūšanas, kāds stomatologs no akrila, kas izmantojams zobārstniecībā, savai sievai pieaudzēja nagus, lai tie nelūstu un būtu spēcīgāki. Tā šī zinātne attīstījās visā pasaulē un mūsdienās jau ir sasniegusi neticamu līmeni. Jau no šīs zinātnes aizsākumiem cilvēki nebeidz diskutēt par to, cik veselīgi vai neveselīgi ir pieaudzētie nagi un kādu labumu vai ļaunumu tie nodara mūsu pašu dabīgajiem nagiem. Arī mēs vēlējāmies to noskaidrot un tieši tāpēc par šī gada zinātniski pētnieciskā darba tēmu izvēlējāmies pieaudzēto nagu ietekmi uz dabīgo nagu veselību. Kaut arī pašas esam ne vienreiz vien izmantojušas šo metodi, rakstot darbu izvirzījām hipotēzi – pieaudzētajiem nagiem ir negatīva un kaitīga ietekme uz dabīgajiem nagiem.
Mērķis – noskaidrot kāda ir pieaudzēto nagu ietekme uz dabīgajiem nagiem.
• Ievākt un apkopot materiālus par dabīgajiem, pieaudzētajiem nagiem.
• Veikt anketāciju un uzzināt sieviešu viedokli par pieaudzētajiem nagiem.
• Intervēt pieaudzēto nagu meistarus un speciālistus, uzzināt viņu viedokli.
Ar onihomikozi cilvēki inficējas cits no cita (pirtī, baseinā, lietojot svešus apavus, zeķes u.c.). Slimības gadījumu skaitu ietekmē arī iedzīvotāju vecums (jo lielāks vecums, jo vairāk onihomikozes slimnieku).Vairāk saslimšanas gadījumu ir cukura diabēta pacientu vidū.Novājināta organisma imūnā sistēma arī palielina saslimšanas iespēju.
Slimības sākums ir pakāpenisks, gandrīz nemanāms. Kosmētiskais defekts ir pirmais, kas sāk uztraukt onihomikozes slimnieku, jo līdz šim veselajā, līdzenajā nagā, sākot no naga brīvās malas sāk parādīties izmaiņas. Vispirms vietām mainās naga krāsa – vietām parādās bālgani plankumi, pakāpeniski nagu virsma kļūst nelīdzena, pats nags kļūst biezāks. Slimība izplatās pa visu nagu, tas sabiezē vēl vairāk, naga krāsa no bālganas pakāpeniski kļūst viegli brūna, nags kļūst trausls, drūp un tā virsmā un brīvajās malās nelīdzenums vēl vairāk pieaug. Šādi nagi jau izskatās pavisam neglīti, un pacienti ir spiesti savus nagus slēpt kurpēs ar slēgtiem purngaliem. Bieži vien šis ir slimības attīstības posms, kad pacienti beidzot sāk domāt par palīdzības meklēšanu un par ārstēšanu, jo bieži vien, ja arī tiek izmantoti kādi bezrecepšu medikamenti, tie nav pietiekami iedarbīgi, un slimība turpina progresēt. Slimība var skart ne tikai kāju, bet arī roku nagus, bet šajā gadījumā parasti pacienti sāk ārstēties ievērojami ātrāk, jo roku nagus var redzēt visi un ar cimdiem strādā tikai dažās profesijās. Onihomikoze var skart gan atsevišķus nagus, gan arī pāriet uz visiem nagiem. No kāju nagiem onihomikoze biežāk skar pirmo un piekto pirkstu un pēc tam, ja to nesāk ārstēt, var izplatīties arī uz pārējiem kāju nagiem. Ja slimība ir ilgstoša, izmainās arī āda ap nagiem. Raga slānis kļūst biezāks, uz pēdām vietām var būt lielāka vai mazāka ādas lobīšanās. Izmainīto nagu dēļ pakāpeniski var rasties arī staigāšanas problēmas, jo nereti, uzvelkot apavus, tie spiež vai berž, slimnieks spiests meklēt pēdas pozīcijas, kad sāpes mazākas, un tas ilgstošākā laika periodā bieži vien rada dažādas pēdas deformācijas. Skatoties uz salīdzinoši lielajām izmaiņām kājās tagad un atceroties, kā slimība sākās (bālgani plankumi naga virsmā), atliek vien nožēlot nesavlaicīgu griešanos pie ārsta. Bet nebēdājiet! Slimība ir ārstējama jebkurā stadijā – atšķiras vienīgi laiks, nauda un psihoemocionālie pārdzīvojumi, jo dažās vietās, piemēram, baseinos jūs vienkārši palūgs atnākt citreiz. Tad, kad kāju nagi būs veseli.