Polietilēns un gumija


Kas ir polietilēns? Polietilēns (( CH2 )n) ir termoplastisks polimērs, kuru iegūst polimerizējot etilēnu. To dažreiz sauc arī par polimetilēnu, jo tā molekulas sastāv no savā starā saistītām metilēngrupām ( CH2 ).Polietilēnu pirmoreiz ieguva Anglijā 1933. gadā. Šo vielu mēs ikdienā ļoti daudz kur izmantojam, piemēram, mājsaimniecībā, lauksaimniecībā, komunikācijās, utt.
Tāpat kā polietilēnam arī gumijai ir savi plusi un mīnusi, un savā ziņā tie ir ļoti līdzīgi, varētu pat teikt, ka vienādi, jo arī gumija ir ļoti nepieciešama sadzīvei, un tā ir ļoti ērta, taču arī tā pati no sevis dabā nesadalās un, līdz ar to, piesārņo dabu. Arī dedzinot to, rodas specifiska un indīga smaka.
Mana personīgā attieksme pret polietilēnu un gumiju nav ne pozitīva, nedz arī negatīva, jo es pati ikdienā lietoju ļoti daudz polietilēna un gumijas izstrādājumus, un arī, lai uzrakstītu šo eseju es izmantoju gan polietilēnu, gan gumiju. Un es atzīstu, ka mana dzīve bez tiem būtu visnotaļ neiespējama, jo diez vai es varētu dzīvot bez elektroniskajām iekārtām, dzīvot tādās telpās, kur caur logiem pūstu iekšā vējš un braukt ar mašīnu, kurai riepas būtu gatavotas no metāla.
Un es arī reāli apzinos, ka to visu lietojot, es piesārņoju dabu, jo lai to visu izgatavotu ir nepieciešamas rūpnīcas. Un, ražojot, rūpnīcas ar saviem dūmiem piesārņo gaisu, līdz ar to, arī dabu un apkārtējo vidi.