Pulksteņi: veidi un vēsture



TorŅa.
Ielas.
Interjera.
ReklĀmas.
Floras.
Kariljons.
Projekcijas.
RĀdĪtĀji.
Saules pulksteŅi.
HoriziontĀlie.
VertikĀlie.
SfĒriskie.
Analoga pulksteņu vēsture veidojās no XIII gadsimta. Līdz XX gadsimta vidum tie bija tikai mehāniskie pulksteņi, pēc tam sākās kvarca pulksteņu ēra. Mūsdienīgos pulksteņos pamatā kompakts mehānisms (uz ciparnīcas) un attālināta vadības pulksteņu stacija (Master Clock).
Fasādes pulksteņi ir paši monumentālākie no visiem pulksteņu tipiem. To diametrs var sasniegt 6 metrus. Lielajam ciparnīcām mehānismi parasti tiek apslēpti aiz sienas vai nišā, rādītāji ir atklāta tipa, cipari vai indeksi ir uzstādīti uz fasādes virsmas (tips "Skeletons"). Mehānisma vārpsta tiek izgatavota tam nepieciešamā garumā.
Torņa pulksteņi ir pilsētas vēsture un lepnums. Baznīcās, viņus sinhronizē ar zvanu sitieniem. Torņa arhitektūras pulksteņi ir saskaņoti ar atsevišķu figūru skulptūru grupām vai ēkas dizainu. Nereti ciparnīca satur sarežģītu un greznu ornamentu. Vēsturiskie pulksteņi saistīti ar leģendām un ticējumiem. Viens no visizplatītākajiem ticējumiem ja pilsētas pulkstenis apstājas pirms pusnakts, pilsētu gaida nepatikšanas. Senos laikos pulksteņmeistara dzīvība nereti bija atkarīga no pulksteņa darbības.
Ielas pulksteņiem ir svarīga sabiedriska un informatīva loma, viņu drošības un precizitātes līmenim jābūt ļoti augstam. Pulksteņi ar rādītājiem ir prestižāki nekā digitālie, tāpēc vēsturiskās un centrālās pilsētas daļās tradicionāli izmanto analoga tipa pulksteņus
Interjera pulksteņi risina vairākus uzdevumus attēlo laiku un pievērš uzmanību kā noformējuma elementi. Mūsu firma realizē jebkuru laika attēlošanas ideju un projektu: no klasiska līdz dizainam ar sarežģītu pulksteņa formu.
Reklāmas pulksteņiem uz ciparnīcas vai korpusa var būt logo vai cita simbolika, nomaināmi reklāmas attēli, kas norāda uz firmas darbības virzienu. Papildus uzmanības piesaistīšanai, pulksteņus var instalēt jau esošos reklāmas objektos izkārtnēs, pilonos, stēlās.