Riteņbraukšana - tradīcijām bagāts sporta veids Latvijā

9- 2 atsauksmes

Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzija.
Zinātniski pētnieciskais darbs.
Saturs.
Mana darba nosaukums Riteņbraukšana tradīcijām bagāts sporta veids Latvijā.
Ievads.
Riteņbraukšanas vēsture Latvijā.
Riteņbraukšana ir viens no veselīgākajiem un masveidīgākajiem sporta veidiem Latvijā.
Ražīgo riteņbraucēju darbu pārtrauca Otrais pasaules karš.
Latvijas labāko sportistu sasniegumi no 1993. līdz 2006. gadam.
Mērķis.
Bērnu un jauniešu nodarbinātības problēmu risināšana brīvdienās.
Plānotie rezultāti.
Latvija Pekinas olimpiskajās spēlēs.
Dzimums.
Vai Jums patīk braukt ar velosipēdu.
Jūs piedalāties kādās riteņbraukšanas sacensībās.
Vai esat dzirdējis par “ SEB UNIBANKAS ” sacensībām.
Secinājumi.
Izmantoto avotu un literatūras saraksts.
Pielikumi.
Paldies par Jūsu atsaucību.

1. 1. Pirmie velosipēdi un to izmantošana(te tad būtu gan par to, ar kādiem velosipēdiem brauca sadzīvē, gan sacensībās, klāt arī no tās nodaļas par attīstību)

1.2. Pirmās sportiskās riteņbraukšanas aktivitātes (gan Latvijā kopumā, gan Kuldīgā, par to var izlasīt lielajā, krāsainajā grāmatā par Kuldīgu)

2. 1. Masu sports ( tai skaitā par Vienības brauciena tradīcijām, kuldīdznieku piedalīšanos tagad katru gadu; dažādie velosporta paveidi – treks, kam vairs nav bāzes; modernie veidi)

Interesēties par riteņbraukšanu, varētu teikt, ir mūsdienīgi, jo tas ir ļoti labs veids, kā uzlabot veselību, kā pavadīt brīvo laiku, kā transporta līdzekli, izklaidei, tūrismam, piedaloties visdažādākajās riteņbraukšanas sacensībās.

Mana darba nosaukums: Riteņbraukšana tradīcijām bagāts sporta veids Latvijā

Darba mērķis: pētīt, kā Latvijā ir sākusies riteņbraukšana, kas ir attīstījies un mainījies no riteņbraukšanas pirmssākumiem līdz mūsdienām, kādas iespējamas perspektīvas, uzzināt cilvēku viedokļus par to, cik svarīgs ir ritenis mūsdienās

Mana darba apjoms ir 20 lpp, tas sastāv no ievada, teorijas, pētnieciskās daļas, secinājumiem, pielikuma.

Pēdējos gados riteņbraukšana Latvijā atkal sāk atgūt savu vietu, aizvien vairāk cilvēku nodarbojas ar velosportu, izmantojot to gan sportiskai karjerai, gan atpūtai un savas veselības uzlabošanai. Šodien cilvēki arvien vairāk izvēlās ekoloģiski tīros un ekonomiskos transporta līdzekļus velosipēdus.

Sporta veidu attīstību Latvijā koordinē vairāk kā 50 sporta veidu federāciju, viena no tām ir LRF (Latvijas Riteņbraukšanas federācija).

LRF dibināta 1892 gadā, tās mērķis ir organizēt un attīstīt riteņbraukšanas sporta veidu Latvijā.

Pašlaik riteņbraukšanas sportā Latvijā strādā ap 30 treneriem.

Latvijas riteņbraukšanas skolas vārdu pasaulē iznes 2000. gada pasaules čempions Romāns Vainšteins, augsta ranga profesionālo komandu pārstāvji Arvis Piziks, Raivis Belohvoščiks, Andris Reiss, Gatis Smukulis, Oļegs Meļehs, Dzintars Ozoliņš, Viesturs Lukševics.

Pieaug dalībnieku skaits Tautas velobraucienos, kas parāda sabiedrības pozitīvo attieksmi pret riteņbraukšanu.

Reizi četros gados sanāk federācijas kongress, kas nosaka riteņbraukšanas attīstības stratēģiskos mērķus, kuru realizāciju nodrošina valde, prezidents un viceprezidents, ģenerālsekretārs.

Sporta jomā veidojas jaunas ekonomiskās attiecības, kas pakļautas brīvā tirgus likumiem, sporta mārketinga likumiem. Pieaug komercattiecību īpatsvars sporta vadības darba materiāli tehniskā un finansiālā nodrošinājuma jautājuma risināšanā. Sporta dzīves veidotāji un organizatori nonākuši situācijā, kad pašiem jādomā par nepieciešamajiem līdzekļiem, kas nepieciešami savas darbības mērķu sasniegšanai.

Riteņbraukšanas sports ir sporta veids, kurš devis iespēju latviešiem apjaust savu spēku, vienotību un varēšanu. Riteņbraucēji Latvijā izveidoja pirmo – riteņbraukšanas sporta biedrību “MARSS”. Šajā klubā skanēja latviešu valoda. Šeit latvieši mācījās organizēties un cīnīties par savām tiesībām Dzimtenē, caur dažādām varām izcīnot Pasaules,

Riteņbraukšana ir viens no veselīgākajiem un masveidīgākajiem sporta veidiem Latvijā.

Riteņbraukšanas sporta pirmsākumi meklējami jau cariskās Krievijas laikā. Kā pirmo latviešu riteņbraucēju var uzskatīt Eduardu Lāceru no Valmieras, kurš 1890.gadā piedalījās stafetes braucienā no Rēveles līdz Rīgai. Latvijai bija spēcīgi riteņbraucēji gan garajos gabalos, gan treka disciplīnās. Var minēt šosejas un treka braucējus M.Beitleru, A.Aunu, R.Plūmi.

  • Microsoft Word 20 KB
  • Latviešu
  • 16 lapas (3585 vārdi)
  • Universitāte
  • Riteņbraukšana - tradīcijām bagāts sporta veids Latvijā
    9 - 2 balsojums(-i)
Skatīt pilnu darbu
Riteņbraukšana - tradīcijām bagāts sporta veids Latvijā. (Janvāris 23, 2009). https://gudrinieks.lv/ritenbrauksana-tradicijam-bagats-sporta-veids-latvija/ Pārskatīts 01:59, Maijs 23 2025
DARBA DATI
16 lapas (3585 vārdi)
Valoda: Latviešu
Microsoft Word 20 KB
Līmenis: Universitāte
Skatīt pilnu darbu
ATSAUKSMES
OliversStudents2020 04 28
Bez šaubām, tas ir izglābšana, kad, ja nevari saprast, kā izdarīt darbu, paņem paraugu no šejienes un veido savu.
EvelinaStudente2024 11 04
Lieliska vietne ar daudz noderīgas informācijas mācībām. Paldies, ka esat! Veiksmi jums! Iesaku!
AliseStudente2024 01 23
Mājaslapa ir ļoti nepieciešama un noderīga. Tā palīdz gan skolotājiem, gan skolēniem, gan studentiem, piedāvājot daudz vērtīgas informācijas mācībām.
×