Sejas maskas



Sejas ādas tipi.
Taukaina āda.
Jaukta tipa āda.
Sausa āda.
Sejas tīrīšana.
Augļu iedarbība uz ādu.
Maskas taukainai sejas ādai.
Maskas sausai ādai.
Maska sausai un normālai ādai.
Jau tālā senatnē cilvēki prata no koku mizām, augu ziediem, lapām un augļiem pagatavot kosmētikas līdzekļus. Šī pieredze pārgāja no paaudzes uz paaudzi. Sievietes jau no seniem laikiem prasmīgi izmanto augus sejas balināšanai, roku ādas mīkstināšanai, matu kopšanai. Atšķirībā no sintētiskiem līdzekļiem, dabas produktiem nav kaitīgas iedarbības, tie labvēlīgie iedarbojas uz organismu.
Ir sievietes, kura uzskata, ka sejas maskām nav īpašas nozīmes. Kopš seniem laikiem vecumam atbilstošu masku lietošanai ir piegriezta liela vērība. Pareizi izpildītai šai procedūrai vienmēr ir pozitīvi rezultāti. Maskas var būt dažādas, to galvenais uzdevums – aktivizēt asinsriti ādā un uzlabot tās barošanu. Daudzas maskas ir arī ārstnieciskas: sašaurina poras, mazina apsārtumu un iekaisumu, balina un attīra ādu. Masku labvēlīgās iedarbības pamatā ir bioloģiski aktīvās vielas – vitamīni, fitoncīdi utt., kas pastiprina vielmaiņu ādas šūnās. Augļu un dārzeņu maskās esošie vitamīni un minerālvielas tonizē, mīkstina un atjauno ādu, palīdz likvidēt sejas nogurumu un uzlabot izskatu. Maskas un to kursi dod pozitīvus rezultātus – mazinās ādas jūtīgums, audi kļūst elastīgāki. Āda maskas vislabāk uzsūc pēc masāžas , siltām kompresēm. Maskas gatavojamas tieši pirms uzlikšanas
Ja neesi konsultējusies ar speciālistu, tad vismaz jāzina kāda ir tava sejas āda – jūtīga, sausa, taukaina , poraina. Cik daudz un cik bieži likt sejas maskas – tas atkarīgs no tā, kādiem nolūkiem maska paredzēta. Katrā ziņā pietiks ar pāries reizēm nedēļā. Masku liec kad tev ir pietiekami daudz laika, nekur nav jāskrien un neesi satraukta, vislabāk brīdī kad vari pabūt viena un relaksēties, domājot par kaut ko jauku un nomierinošu. Pirms maskas uzlikšanas seju sasilda ar siltu frotē dvieli, jo tad maska labāk uzsūcas. Pēc tam atglaud matus, notīri seju ar pieniņu vai toniku. Vēl pirms maskas uzlikšanas vari uzlikt pīlinga krēmu. Masku nekad neliec zonā ap acīm un uz lūpām, taču obligāti klāj uz kakla. Ap
acīm uzklāj acu krēmu vai speciālu masku acu plakstiņu kopšanai. Uz acīm vari uzlikt arī vates piciņas, kas samitrinātas tonikā vai melnajā tējā. Pašgatavotās maskas labāk uzlikt ar pirkstiem. Masku noņem ar siltā ūdenī samitrinātiem speciāliem, sūklīšiem, kas nopērkami veikalā vai arī ar vates piciņu. Pēc tam uzliec uz sejas ādas atbilstošu dienas vai nakts krēmu.
Barojoša maska paredzētu lai ādu atjauninātu. Tā uzlabo ādas stāvokli un izskatu.
Pīlingmaska notīra ādas virsējo raga kārtiņu, novērš iekaisumu, nodrošina sejas ādai vitamīnus.
Ārstnieciska maska ir aktīva, un parasti to neliek pārāk bieži, klāj tikai uz deguna un zoda, kas ir problemātiskās sejas daļas, uz vaigiem, pieres un kakla tajā pašā laikā liekot barojošu masku.
- Microsoft Word 14 KB
- Latviešu
- 10 lapas (2334 vārdi)
- Universitāte
-