Senās Ēģiptes pasaules uzskati


Senie ēģiptieši bija ļoti ticīgi. Viņiem bija daudz dievu. Viņi ticēja aizsaules valstībai. Viņi cēla piramīdas un tempļus, greznoja tos ar hieroglifiem. Reliģijai bija nozīmīga loma ēģiptiešu dzīvē un tā atst’’aja savu iespaidu uz politiku, literatūru, arhitektūru, mākslu, kā arī uz ikdienas dzīvi. Senajiem ēģiptiešiem bija raksturīgs pasaules uzskata duālisms divu pirmsākumu vienībā:
Šis pasaules uzskats radās no maģiskās domāšanas modeļa vārds < > jēdziens .Dzīva būtne tika obligāti atainota kopā ar vāru. Tādā veidā it kā vārds kļūst par šī cilvēka dubultnieku. Viņi saistīja reālo īstenību ar augstākajām formām. Tāpēc arī ēģiptiešiem bija tik daudz varenu pieminekļu. Ēģiptē bija arī dalījums vīrišķajā un sievišķajā. Arī pasaules radītājs veidojis gaisu< > uguni, zemi < > debesis.
Otrās paaudzes dievi jau atgādināja cilvēkus ar cīņu par varu. Un mīti un leģendas kļuva par pamatu farona varas dievišķošanai. Senās valsts beigās farons jau pārvaldīja visu kosmosu, tieši tāpēc viņš tika ļoti bieži atspoguļots skulptūrās. Faronā iemiesojās tautas veselība un briedums, tādēļ dēļ farona Ēģiptē valdīja regularitāte un kārtība. Tas ,protams ,nāca ar gadiem.
- Microsoft Word 9 KB
- Latviešu
- 2 lapas (527 vārdi)
- Universitāte
-