Spānija: valoda, kultūra un klimats – ceļojuma ceļvedis

10- 2 atsauksmes

Spānija Barselona kūrorti.
Kūrorts La Pineda.
Kūrorts Kambrilla.
Kūrorts Santa Susana.
Spānija Barselona ekskursijas.

Oficiālā valoda: spāņu

Reliģiskā piederība: katoļi (99%)

Klimats: subtropisks Vidusjūras klimats, sauss un pietiekami karsts. Ziemas maigas, janvārī vidējā gaisa temperatūra ir +8-14ºC, kalnos dažreiz nolaižas līdz -7ºC. Vasaras karstas, jūlijā vidējā gaisa temperatūra ir +23-29ºC. Nokrišņu daudzums svārstās no 250 līdz 700 mm gadā, pārsvarā rudenī un ziemā. Kanāriju salās klimats pārsvarā tropisks, ziemā temperatūra +25ºC, vasarā +28ºC. Baleāru salās ir Vidusjūras klimats, temperatūra ziemā +12ºC, vasarā +18- 26ºC. Vislabāk valsti apciemot pavasara beigās un rudens sākumā

Spriegums tīklā: 220 V

Laika starpība: -1 h, Kanāriju salās -2 h

Naudas vienība: eiro, 1 eiro = 100 centi, 1 eiro = 0,702 lati

Kredītkartes: vairums viesnīcu, veikalu un restorānu pieņem šādas kartes – American Express, Visa, Diners Club International, Eurocard/ Mastercard

Muita: ārvalstu valūtu līdz 500 eiro atļauts ievest bez deklarēšanas, deklarēto ārvalstu valūtu atļauts arī izvest. Vietējo valūtu atļauts ievest līdz 600 eiro, izvest līdz 120 eiro. Valstī atļauts ievest 200 cigaretes, 2 l vīna, 1 l stipro dzērienu, pārtikas produktus personīgai lietošanai. Radio, foto un video kameras ir jādeklarē. Aizliegts ievest narkotikas, ieročus, dažus medikamentus, munīciju un sprāgstvielas. Aizliegta vēsturisku priekšmetu izvešana, dārglietu, ieroču un munīcijas izvešana bez atļaujas.

Nacionālā virtuve: katrā reģionā nacionālā virtuve nedaudz atšķiras. Ļoti iecienītas ir zivis un jūras produkti – menca ar ķiploku mērci, moluski, krabji, forele, jūras produktu asorti. Plašā piedāvājumā ir dažādās mērces – saldās, asās. Tāpat iecienīts ir siers, dārzeņi, cūkgaļas desiņas, truša gaļa ar gliemežiem, teļa gaļa. Spānija visā pasaulē ir pazīstama ar saviem lieliskajiem vīniem, kuru izvēle ir milzīga. Katrā rajonā ir arī savas liķiera šķirnes, populārs ir anīsa degvīns.

Vēsture: III gs. p.m.ē. pussalā ieradās romieši ar savu kultūru un vēsturi. 409. gadā uz pussalu masveidā pārcēlās ģermāņu ciltis un 419. gadā dibināja Vestgotu karalisti. Vestgoti valdīja līdz 711. gadam. 714. gadā pussalu iekaroja musulmaņi – mauri un valdīja tajā 800 gadu. XIII. gadsimta beigās apvienojās kristīgās Kastīlijas un Aragonas provinces, vēlāk katoļu mūki apvienoja visu Spāniju un lika pamatus „Zelta laikmetam”. 1492. gadā padevās pēdējais musulmaņu valdnieks un Spānija kļuva par katolisku zemi. Tajā pašā gadā Kolumbs atklāja Ameriku un Spānija sāka masīvu koloniālo ekspansiju, iekarojot milzīgas teritorijas un sagrābjot neskaitāmas bagātības. 1808. gadā Spānijā iebruka Napoleona armija un Spānija zaudēja kontroli pār kolonijām. Taču spāņu tauta sacēlās pret iebrucējiem un piecu gadu kara laikā atguva zaudēto – 1814. gadā Spānijas karaliste tika atjaunota. 1898. gadā Spānija karoja ar Amerikas Savienotajām valstīm par kolonijām un karu zaudēja. 1931. gadā tika dibināta otrā republika. 1936. gadā sākās pilsoņu karš, kurā republikāņi zaudēja un ilgus gadus Spānijā valdīja ģenerāļa Franko diktatūra. 1975. gadā pēc diktatora nāves varas grožus pārņēma pašreizējais karalis Huans Karloss I. Spānijas tālākā attīstība risinājās demokrātiskā ceļā un 1986. gadā tā pievienojās Eiropas Savienībai.

Vēstniecība: Madridē

Ārkārtējais un pilnvarotais

vēstnieks:Mārtiņš Perts

Adrese:c/Alfonso XII 52-1, 28014 Madrid, Spain

Telefons:(34) (34) 91 369 13 83

Fakss: (34) 91 369 00 20

E-pasts:info@latvia-consulate.org

Ārkārtējais un pilnvarotais

vēstnieks:Mr. Bonaventura Bajet Royo

Adrese:Avda. Diagonal, 421-1, 08008 , Barcelona

Telefons:(34) 93 415 71 19

Fakss:(34) 93 416 14 97

Spānija (Barselona) kūrorti

Kūrorts Kalella

Smilšu pludmale, brīnišķīgas ainavas un attīstīta izklaides infrastruktūra – ko vēl vairāk var vēlēties?

Kūrorts Loreta de Mara

Loreta de Mara ir pats lielākais kūrorts Kosta Bravas piekrastē, slavens ar savām lieliskajām pludmalēm un maigo klimatu. XX gadsimta 50. gados šo mājīgo zvejnieku un kuģu būvētāju ciematiņu „atklāja” ārzemju tūristi, kuri uzreiz iemīļoja šo pasakaino vietu. Tagad te ir daudz jaunu viesnīcu, īrējamu apartamentu, bāri, restorāni, kafejnīcas un diskotēkas. Pilsētā notiek arī vēršu cīņas, ir kazino. Promenāde gar krastmalu stiepjas vairāku kilometru garumā, un tā ir vieta, kur pastaigas laikā aplūkot citus un parādīties pašam. Loretā dzīve sit augstu vilni, jo šajā kūrortā iespējams baudīt visdažādāko atpūtu, turklāt īstā spāņu gaumē – kafejnīcas ar dzīvo mūziku, dziesmām, dejām un spāņu vīniem mēdz būt vaļā visu nakti.

Kūrorts Tossa de Mara

Ne velti šo pilsētiņu mēdz dēvēt arī par Kosta Bravas piekrastes pērli – piekrastes klintis, smilšu pludmales un mirdzošā jūra padara ainavu neaizmirstami burvīgu. Pilsēta ir sena, tās mūri vēl atceras seno grieķu un romiešu laikus. Uz vienas no klintīm slejas viduslaiku pils, no kuras paveras patiesi skaists skats uz pilsētu un līci. Tossā labu laiku dzīvoja un strādāja Marks Šagāls, tāpēc viņa darbu ekspozīcija ir aplūkojama vietējā muzejā. Mūsdienās Tossa ir moderns tūrisma centrs, kurā atpūtnieki atgriežas vēl un vēl, jo te ir saules pielietas pludmales, skaista un romantiska vecpilsētai ar lielu bāru un kafejnīcu piedāvājumu, miers un klusums, ko nevar sniegt lielāki kūrorti.

Kūrorts Salū

Salū ir neliela kūrortpilsētiņa apmēram 100 kilometrus uz dienvidiem no Barselonas. Tas ir viens no populārākajiem Kosta Doradas kūrortiem. No Salū ostas ceļā uz Maljorku 1229. gadā devās karaļa Haimē vadītā fl ote. Tā Maljorka tika pievienota Aragonas karaļvalstij, un par godu šai uzvarai Salū uzcēla pieminekli karalim Haimē, viņa vārdā nosaukta arī viena no pilsētas galvenajām ostām. Lai iebrucēji un pirāti neapdraudētu pašu Salū, XVI gs. tika uzcelts novērošanas tornis, kurā mūsdienās notiek izstādes un citi pasākumi. XX gadsimta sākumā sākās pirmie centieni urbanizēt seno Salū, taču pagaidām urbanizācija vēl nav kļuvusi visaptveroša.

Salū smilšu pludmale stiepjas vairāk nekā trīs kilometru garumā, tajā ir mazi, jauki, vientulīgi līcīši, gar krastu stiepjas palmu alejas, bet pludmales rosību vēl papildina kafejnīcu, veikaliņu un diskotēku jautrie apmeklētāji. Šajā mutuļojoša dzīvesprieka pārpilnajā kūrortā var līksmoties līdz pat rīta gaismai.

Kūrorts La Pineda

Ziemeļos no Salū iekārtojies rāmais La Pinedas kūrorts. Netālu no tā atrodas vislabākais izklaides un atrakciju parks „Portaventura” un ūdens atrakciju parks Akvaleona.

Kūrorts Kambrilla

Senais zvejnieku ciemats atrodas uz dienvidiem no Salū un šobrīd ir izslavēts kā vieta, kur var paēst vislabākos jūras produktus visā piekrastē. Šeit ir mīļi gaidīti arī atpūtnieki ar lielām ģimenēm, kā arī ūdenssporta cienītāji.

Kūrorts Santa Susana

Santa Susana kopā ar Malgradu de Maru veido atpūtas zonu, ko sauc arī par Kosta Maresme. Pilsēta atrodas Kosta Bravas piekrastē un ir sadalīta divās daļās – vecpilsētā un izklaides zonā, kurā izvietojušās viesnīcas, veikali, kempingi un restorāni. Pilsēta stiepjas gar piekrasti, un daudzas izklaides vietas ir teju vai pludmalē. Līdz Barselonai ir apmēram 50 kilometri, un tos ir ērti veikt, braucot no Santa Suzannas ar vilcienu.

Spānija (Barselona) ekskursijas

Atpūtas iespējas, ekskursijas, izklaide

Katalonijas Vidusjūras piekraste stiepjas caur Kosta Bravas un Kosta Doradas kūrortu zonām. Te ir brīnišķīgas smilšu pludmales un daudz saules. Vasaras periodā valdošais vējš ir viegla dienvidrietumu brīze, kas ātri izgaisina rīta dūmaku un padara maigāku pusdienlaika karstumu. Piekrastes iespaidīgā vēsture rosina aplūkot apkaimi un noteikti apmeklēt Barselonu, Taragonu, Andoras mazvalstiņu, Monseratas klosteri un Figeru. Daudzveidīgais ekskursiju un izklaides pasākumu piedāvājums padara atpūtu pie jūras daudzveidīgāku un krāsaināku.

Barselona

Barselona ir otra lielākā pilsēta valstī, Katalonijas galvaspilsēta un viena no lielākajām Vidusjūras ostām. Vecpilsētas centrā atrodas gotisku celtņu komplekss – „Barri Gotic”, ko pelnīti sauc par viduslaiku celtņu un baznīcu „brīvdabas muzeju”. Netālu no gotiskā kvartāla atrodas arī Pablo Pikaso muzejs. Apskates vērta ir Antonio Gaudi arhitektūra, īpaši tā arī nepabeigtā katedrāle „Sagrada Familia”, skaistākā gājēju iela pasaulē – La Rambla, El Greko muzejs, Guela parks, akvārijs, katedrāle, Giro muzejs, Okeanogrāfi jas muzejs u.c. Piekrastē slienas piemineklis slavenajam jūrasbraucējam Kristoforam Kolumbam, te ir arī milzumdaudz jauku un krāsainu ielas kafejnīciņu un restorānu. Barselona ir žilbinoša pilsēta, kurā dzīvība kūsā dienu un nakti, uz brīdi pierimstot vien siestas laikā.

Monserata

Monserata – klosteris Katalonijas dievmātes godam, kurš jau gandrīz tūkstoš gadu pieder benediktiešu ordenim. Neatkārtojami lielisku un majestātisku šo Katalonijas ainavu padara apmēram 1200 klinšu, kas no visām pusēm ieskauj klosteri. Mūsdienās Monseratas klosterī dzīvo apmēram 80 mūku. Dievkalpojuma laikā rītos un vakaros te ir iespēja noklausīties zēnu kora dziedājumus. Monseratas koris ir slavens ar savām senajām dziedāšanas tradīcijām, un to pazīst un novērtē visā pasaulē. Klostera bazilikas lepnums ir koka Dievmātes skulptūra, bet klostera muzejs ir viens no labākajiem Eiropā. Šeit izstādīti Pikaso, Dalī, Degā, Pizarro, Poļakova un citu pasaulslavenu gleznotāju darbi.

Taragona

Taragona ir Taragonas provinces galvaspilsēta. Leģenda vēsta, ka Jupiters, ieraudzījis Taragonu, tik ļoti viņā iemīlējās, ka pat pameta savu sievu Junonu. Tik liels bija valdzinājums, kas piemita Taragonai. Un tas nav zudis arī mūsdienās, kad Taragona kļuvusi par pilsētu. Romas forumu drupas, amfiteātris, akvedukti un cietokšņu sienas vēl glabā atmiņas par divtūkstoš gadu seno pilsētas pagātni.

Nozīmīgākais viduslaiku arhitektūras piemineklis Taragonā ir katedrāle, bet kopumā mūsdienu Taragona ir pilsēta, kurā harmoniski sadzīvo vēsturiskie pieminekļi, viduslaiku vecpilsēta un plašās mūsdienās būvētās ielas un nami. Arī mūsdienās Taragonai lieliski piestāv senais apzīmējums „mirdzošā Vidusjūras pērle”.

Andora

Andora – vismazākā Eiropas valsts Pirenejos, starp Franciju un Spāniju. Andora tūristus piesaista ne tikai ar lieliskām kalnu ainavām, bet arī ar priekšrocībām, kuras sniedz brīvās ekonomiskās zonas statuss. Tā ir īsta pircēju paradīze, un neskaitāmie dažādu preču veikali to daiļrunīgi apliecina.

Figera

Figera ir Salvadora Dalī dzimtene. Vietējā muzejā aplūkojama arī vislielākā viņa darbu kolekcija.

Portaventuras

Portaventuras atrakciju parks ir viens no lielākajiem Eiropā (platība 115 ha). Šeit lieliski pavadīt laiku var gan pieaugušie, gan bērni, jo vienā dienā ir iespēja apceļot visu pasauli. Atrakcijas ir iekārtotas tā, it kā darbība risinātos dažādās pasaules vietās visos piecos kontinentos.

  • Microsoft Word 13 KB
  • Latviešu
  • 6 lapas (1477 vārdi)
  • Universitāte
  • Spānija: valoda, kultūra un klimats – ceļojuma ceļvedis
    10 - 2 balsojums(-i)
Skatīt pilnu darbu
Spānija: valoda, kultūra un klimats – ceļojuma ceļvedis. (Februāris 4, 2008). https://gudrinieks.lv/spanija-valoda-kultura-un-klimats-celojuma-celvedis/ Pārskatīts 09:11, Jūlijs 8 2025
DARBA DATI
6 lapas (1477 vārdi)
Valoda: Latviešu
Microsoft Word 13 KB
Līmenis: Universitāte
Skatīt pilnu darbu
ATSAUKSMES
DinaStudente2022 08 27
Paldies par palīdzību, jūsu mājaslapa man palīdzēja rakstot biznesa plānu.
ViktoriaSkolniece2019 04 28
Ne reizi vien esmu izmantojis jaunus konspektus mācībām.
JānisSkolotājs2023 03 12
Mūsdienu bibliotēka – tā es nosauktu. Vislabāk sapratāt mūsu laikmeta iezīmi – visu iegūt ātri. Vienkārši lieliski.
Skatīt pilnu darbu
×