Starptautisko organizāciju darbības efektivitāte globālo problēmu risināšanā


Lai novērstu, mazinātu un ierobežotu globālos riskus, kas nereti veicina arī lokālo risku rašanos, saasināšanos un izplatību, cilvēkiem ir nepieciešams izprast savas individuālās drošības saistību ar šāda veida riskiem, jo tikai šāda izpratne var likt cilvēkiem akceptēt savu valdību lēmumus piešķirt finansējumu tādu problēmu risināšanai, kas tiešā veidā neskar tās iedzīvotāju drošību.
Globālo risku vadības efektivitāte ir lielā mērā atkarīga no tajā iesaistīto pušu savstarpējās
Arvien biežāk valstu likumdošanu nosaka starptautiskās organizācijas, un līdz ar to pilsoniskai sabiedrībai nākas kontrolēt ne tikai valsts iekšpolitiku, ber arī ārpolitiku, kā arī šo starptautisko organizāciju darbu. Starptautiskās organizācijas arī ir tās, kuras uzņemas atbildību par globālo problēmu risināšanu.
Manuprāt, starptautiskās organizācijas mūsdienās jau ir tik dziļi iespiedušās katras atsevišķas valsts politikā, ka tām ir nenoliedzama ietekme uz notikumiem un problēmām valstīs, un par cik starptautiskajās organizācijās ir iesaistīta lielākā daļa pasaules valstu, tad nenoliedzami to ietekme globālo problēmu risināšanā ir milzīga, bet to, cik tā ir efektīva nosaka šo daudzo valstu un organizāciju sadarbība.
Manuprāt, šāda ātrās reaģēšanas fonda izveidošana bija nepieciešama, lai nostiprinātu saikni starp starptautiskajām organizācijām, tādējādi globālo problēmu risināšana ir daudz efektīvāka un efektīgāka, protams visas problēmas šādas regulas pieņemšana neatrisinās, bet tās ieguldījums ātrā un nenovēlotā problēmas risināšanā un darbības efektivitātes celšanā ir ievērojams.
- Microsoft Word 9 KB
- Latviešu
- 2 lapas (532 vārdi)
- Skola
-