Stereotipi: kā tie ietekmē sabiedrību?


Vecuma stereotipu izveidošanās cēloņi.
Stereotipu ietekme uz cilvēku.
Stereotipi var ietekmēt kā jaunākas, tā vecākas personas. Vecuma stereotipi nereti kļūst par cēloni diskriminācijai darba tirgū. Par jaunākām personām bieži pieņem, ka tām trūkst brieduma, par vecākām ka tie ir slimi, nepievilcīgi, aseksuāli, nekompetenti, neefektīvi, lēnīgi, skopi, truli, aizmāršīgi, nabadzīgi, vientuļi un konservatīvi. Tajā pašā laikā šie stereotipi var būt visai pretrunīgi tāpat veci cilvēki var būt gan gudri, gan plānprātīgi, gan nomākti, gan apskaidroti. Tomēr vecuma stereotipi pārsvarā ir negatīvi.
Šie stereotipi reti kad ir pašu cilvēku pieredzes auglis, biežāk cilvēks piesavina tos, no tās grupas, kurai viņš pieder, sevišķi no cilvēkiem, kuriem stereotipi jau ir izveidojušies un nostiprinājušies, tas ir, no – vecākiem, skolotājiem, draugiem. Tāpat arī no masu informācijas līdzekļiem, kas parasti sniedz vienkāršotu priekšstatu par tām cilvēku grupām, par kurām cilvēkiem nav nekādu citu ziņu. Tātad visus savus viedokļus, vērtējumus, pārliecības cilvēki pieņem caur kontaktiem ģimenē, skolā, sociālajā grupā un citur.
Stereotipu sekas ir atklāta vai slēpta vecāku cilvēku diskriminācija. Vēl nesenā pagātnē darba piedāvājumos tieši tika norādīti vecuma ierobežojumi. Visbiežāk darbā tika aicināti ne vecāki par 30, vai izņēmuma kārtā, ne vecāki par 40.
- Microsoft Word 10 KB
- Latviešu
- 2 lapas (539 vārdi)
- Universitāte
-