Tiesu priekšsēdētāju pilnvaras Noziedzīgi iegūto līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta uzdevumi



Pasniedzējs.
Tiesu priekšsĒdĒtĀju pilnvaras.
NoziedzĪgi iegūto lĪdzekĻu legalizĀcijas novĒršanas dienesta uzdevumi.
IzmantotĀ literatūra.
Latvijas Republikā pastāvošajā Tiesu sistēmā diezgan nozīmīgu vietu ieņem tiesu priekšsēdētāji, kuri veic daudz un dažādus pienākumus, realizē savas tiesības, lai nodrošinātu taisnīgu lietas izskatīšanu tiesā katram Latvijas Republikas iedzīvotājam un ārvalstu viesim. Sakarā ar to, ka Latvijas Republikā ir dažādu līmeņu tiesas, tad arī šo tiesu priekšsēdētāju pienākumi var atšķirties.
Rajona (pilsētas) tiesas sastāvā ir tiesas priekšsēdētājs ( tiesas priekšsēdētājam var būt arī vietnieki ) un tiesneši.
Rajona (pilsētas) Tiesas priekšsēdētājam ir šādas tiesības :
1. Nozīmēt trīs tiesnešu sastāvu sevišķi sarežģītu administratīvo lietu izskatīšanai,
2. Noteikt tiesas darbinieku un tiesas priekšsēdētāja vietnieku amata pienākumus;
3. Noteikt tiesnešu pienākumus, kas saistīti ar tiesas iestādes efektīvu funkcionēšanu (piemēram, sadarboties ar ārvalstu tiesām un citām institūcijām, sniegt atzinumu, piedalīties normatīvo aktu projektu izstrādē, iesniegt atzinumus Tiesnešu kvalifikācijas kolēģijai);
4. Rīkoties ar tiesas iestādei nodotajiem finanšu un citiem resursiem;
1. Vadīt rajona (pilsētas) tiesas iestādes darbu līdztekus tiesneša pienākumu pildīšanai;
2. Atbild par lietu un citu pienākumu sadali starp tiesnešiem;
3. Sagatavot ikgadējā tiesas iestādes finanšu pieprasījuma projektu un iesniegt to Tiesu administrācijai;
7. Vadīt tiesu prakses pētīšanas un vispārināšanas, kā arī tiesu statistikas kārtošanas darbu;
8. Tiesā nodrošināt valsts ģerboņzīmoga ar tiesas uzrakstu glabāšanu un to likumīgu izmantošanu;
4. Sagatavo ikgadējā tiesas iestādes finanšu pieprasījuma projektu un iesniedz to Tiesu administrācijai,
Lai ierobežotu noziedzīgi iegūto līdzekļu legalizāciju Latvijas Republikā, LR Saeimā 1997.gada 18.decembrī tika pieņemts likums „Par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanu”. Šajā likumā tika noteiktas personas, uz kurām attiecināmas šā likuma normas, un to uzraudzības un kontroles institūciju pienākumi un tiesības noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanā, kā arī Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta izveidošanas kārtība, šīs institūcijas pienākumi un tiesības.
Šā likuma prasības attiecas uz finanšu un kapitāla tirgus dalībniekiem ( kredītiestādēm, apdrošinātājiem, privātajiem pensiju fondiem, biržām, ieguldījumu sabiedrībām, izložu un azartspēļu organizētājiem un uzturētājiem; komersantiem, kas nodarbojas ar valūtas maiņu; fiziskajām un juridiskajām personām, kuras veic ar finanšu darījumiem saistītu profesionālo darbību .
NILLND veic nepieciešamos administratīvos, tehniskos un organizatoriskos pasākumus, lai nodrošinātu informācijas aizsardzību, novērstu neatļautu piekļūšanu informācijai, neatļautu tās grozīšanu, izplatīšanu vai iznīcināšanu. NILLND saņemtās informācijas reģistrēšanas, apstrādes, uzglabāšanas un iznīcināšanas kārtību noteica NILLND priekšnieks pēc saskaņošanas ar ģenerālprokuroru. Informāciju par finanšu darījumiem NILLND uzglabā vismaz piecus gadus.
- Microsoft Word 11 KB
- Latviešu
- 6 lapas (1298 vārdi)
- Universitāte
-