Trušu Zīditāja gremošanas sistēma



Gremošana trušiem notiek aklajā zarnā tā ir cecum un resnajā zarnā. Cecum trušiem kopā ar resno zarnu aizņem vairāk nekā pusi no vēdera dobuma tilpuma. Muskuļotais cecum slānis ļauj trušu zarnu traktam atdalīt šķiedrmateriālu no vieglāk sagremojamām vielām un sadalīt barības bumbu divu veidu fekāliju frakcijās, veidotos fekāliju kamoliņos un cekatrofos.
Trusis un tā gremošanas sistēma, problēmas.
Viņu gremošana ir vairāk līdzīga zirga gremošanai. Gremošanas sistēmas slimības ir diezgan izplatīta trušu patoloģija, kas rodas no nepareizas dzīvnieku barošanas, nekvalitatīvas barības (pelējuša, skāba) došanas, ēšanas traucējumiem zobu slimību dēļ, kā arī gremošanas trakta anatomiskās uzbūves dēļ. Truši var slēpt sāpju un iekaisuma pazīmes, un tos var būt grūti pamanīt slimības sākuma stadijā. Bieži vien smagi slims trusis šķiet mazāk aktīvs, kluss nekā parasti vai, gluži pretēji, kļūst agresīvs.
Barošana un kā tā ietekme ķermenim.
Mutes dobumā barība tiek sakošļāta, saslapināta ar siekalām un veidojas ēdiena koma. Priekšzobi ir labi attīstīti, pastāvīgi aug un nolietojas visu mūžu.
Vaigu zobi ir nepieciešami ēdiena slīpēšanai, jo ilgstoši tiek košļāt rupjas šķiedras.
- MS PowerPoint 3026 KB
- 2025. g.
- Latviešu
- 5 lapas (346 vārdi)
- Skola
- Evelīna
-