Vai cilvēces progress ir garants laimīgai un demokrātiskai sabiedrībai?


18. gadsimts bija ideju un domu pārpilns. Visā dominēja apgaismības idejas. Šajā laika tika izgudrotas tādas lietas, bez kurām mēs nevaram iedomāties šodienas ierasto dzīvi.
Zinātnes attīstība 18. gadsimtā visspilgtāk izpaudās tieši dabaszinātņu jomā. Varbūt mēs vēl tagad nezinātu daudzu dzīvnieku un augu sistemātisko piederību, ja Kārlis Linnejs nebūtu izveidojies tādu sistemātiku, kādu mēs to pazīstam arī tagad. Tas bija būtisks pavērsiens, arī mūsdienās šī sistemātika ir svarīga, ņemot vērā šo tiek sastādītas zooloģijas grāmatas, vērojot un pētot šo sistemātiku mēs varam pārliecināties, ka viss ir attīstījies pakāpeniski. Domāju, ka Linnejs ar sistemātikas izveidi tieši pierādīja, ka viss ir radies un veidojies no mikroorganismiem un šūnām.
Tika pilnveidota arī tvaika mašīnas uzbūve, kas veicināja tvaika lokomotīves izveidi. Šis izgudrojums deva iespēju ātrāk un ērtāk pārvietoties, domāju, ka tas bija pamats satiksmes izveidei. Cilvēki varēja ātrāk pārvietoties pa iekšzemi un ātrāk notika informācijas un izgudrojumu popularizēšana. Mūsdienās tvaika lokomotīves vairs nav tik populāras, bet to vietu ieņem dažādi ātrvilcieni vai elektrovilcieni, tie arī ir ļoti būtiski mūsdienu cilvēkam un daudz lētāki par lidmašīnām, autobusiem un mašīnām, jo tiem nav nepieciešams benzīns.
Šajā laikā tika arī atklāta elektrība, pēc kāda laika to sāka arī izmantot.
- Microsoft Word 9 KB
- Latviešu
- 2 lapas (416 vārdi)
- Skola
-