Vai ekonomika var stradat efektivi



Resursu saglabāšana un otrreizēja izmantošana.
Resursu izmantošana.
GĀze.
Gāzes rūpniecība.
Derīgās gāzes.
Dabasgāzes veidošanās.
Nafta.
Kur atrodama nafta.
Ķīmiskās vielas no naftas.
Naftas pārstrāde.
Ūdens.
Ūdens dzīvības uzturēšanai.
Hidroelektriskā enerģija.
Ūdens attīrīšana.
Kadas atskiribas pastav starp realo un nominalo IKP.
Galvenas atskiribas starp nominalo IKP un realo IKP.
Normativais apgalvojums ekonomika.
Ja preces piedavajums ir elastigs , tad tas elastibas koificents ir.
Kads ir pelnu maksimizejosais razosanas apjoms.
TC = TCV + TFC to apreikina sadi.
Latvija nodokliem progresivas likmes ir – dabas resursu nodokliem.
Talak, atbilde uz so jautajumu, es aprakstiju kas ir ekonomika un resursi, secinaju to ka, Ekonomika nevar stradat efektivi, ja resursu dala nav nodarbinata,jo ir piemeram dabas resursi: ja mes tos nekopsim tad neka nebus. Jo, ar jedzienu ekonomika, mes pelnam no dabas resursiem. Piemeram atputas kompleksi,tajos ari pastav ekonomika,jo ka vini varetu stradat ja viniem nebutu resursu.
Dedzinot gāzi var ātri un ērti apsildīt telpas un pagatavot ēdienu. Gāzi izmanto arī rūpniecībā siltuma iegūšanai un par izejvielu. Mēs izmantojam galvenokārt dabasgāzi. To iegūst atradnēs, kas atrodas dziļi zemē vai zem jūras dibena. Deggāzi var iegūt arī ogļu pārstrādes procesā, kurā rodas koksa gāze. Šīs deggāzes nav vienīgie gāzes veidi– ir daudzas citas gāzes, kuras izlieto ļoti dažādi, piemēram, mēs elpojam gaisu, kas sastāv no vairāku gāzu maisījuma
Gāzi izmanto ne tikai mājsaimniecībā. Daudzas spēkstacijas sadedzina gāzi, lai ražotu elektrisko enerģiju. Vietās, kur ir liels sausums, piemēram, tuksnešos, gāzes sadedzināšanas siltumu izmanto jūras ūdens atsāļošanai, lai iegūtu dzeramo ūdeni. Gāzi lieto arī par kurināmo rūpniecībā, ražojot dažādus izstrādājumus. To izmanto sākot ar zemesriekstu grauzdēšanu un beidzot ar automašīnu izgatavošanu. No gāzes iegūtās ķīmiskās vielas ir nozīmīgas sastāvdaļas plastmasu, mākslīgā mēslojuma, krāsu, sintētisko šķiedru un daudzu citu izstrādājumu ražošanā.
No gāzes urbumiem iegūst dažādas gāzes. Metāns ir dabasgāzes galvenā sastāvdaļa. Arī citas deggāzes– propānu un butānu iegūst no dabasgāzes. Gāzes stacijās šīs gāzes sašķidrina un iepilda metāla balonos, lai tās varētu izmantot ēkās, kurām nav pievienots gāzesvads. Dabasgāze ir arī hēlija ieguves avots. To izmanto gaisa balonu piepildīšanai, jo hēlijs ir ļoti viegla un nedegoša gāze. No gaisa iegūst oglekļa dioksīdu. Tā ir gāze, kura veido burbulīšus gāzētos dzērienos. Gaisā atrodas arī mazliet neona. Daudz reklāmas izgatavo no stikla caurulītēm, kas piepildītas ar neonu. Šī gāze spīd, ja caur to plūst elektriskā strāva.
Dabasgāze, kuru mēs tagad lietojam, ir miljoniem gadu veca. Tā radusies no aizvēsturisku augu atliekām, kuri auguši uz sauszemes un jūrā. Vēl arvien rodas jauni gāzes krājumi.
6. Gāze plūst no gāzes stacijām uz lielām glabātavām, kurās to sšķidrina un uzglabā šķidruma veidā. Gāzi var uzglabāt arī milzīgās apakšzemes krātuvēs. Ar sūkņiem gāzi pa caurulēm aizvada uz vietām, kur tā ir nepieciešama.
Benzīns ir viens no svarīgākajiem nftas pārstrādes produktiem. Otra galvenā dzinēju degviela, ko iegūst no naftas, ir dīzeļdegviela.
Visi augi, dzīvās būtnes un cilvēki satur daudz ūdens, to dzīvība ir arī atkarīga no ūdens. Piemēram, cilvēka organismā virāk nekā divas trešdaļas ir ūdens. Lai mes būtu vesali, mums jadzer ūdens katru dienu, tādējādi atjaunojot savā organismā šķidrumu, kas izdalās urinēšanā, svīšanā un elpošanā. Neviens nevar izdzīvot bez ūdens ilgāk par četrām dienām.
- Microsoft Word 15 KB
- Latviešu
- 9 lapas (2264 vārdi)
- Universitāte
-