Vai pareizs ir apgalvojums: „Kanādas un Austrālijas saimniecībā ir daudz līdzīga ”


Paskatoties globusā, kartē, atlantā – pēc pirmā acu uzmetiena varētu pateikt, ka Kanādai un Austrālijai ir daudz kas atšķirīgs, ņemot vērā vien to, ka tās atrodas atsevišķos kontinentos, kur nu vēl runājot par atsevišķām debespusēm, tomēr neskatoties uz krasi atšķirīgo izkārtojumu, Austrālijai un Kanādai ir daudz kopīgu lietu. Par spīti tam, ka šīm abām valstīm ir pietiekoši daudz kopīgā, tomēr analizēšu pretējo, pierādot, ka tas, ka viņas atrodas atsevišķās debespusēs un kontinentos tomēr ietekmē un atšķir valstis gan klimats, gan reljefs un ūdens krājumi katrā no valstīm ir nevienlīdzīgs.
Jau tas, ka Austrālija atrodas dienvidu puslodē, bet Kanāda ziemeļu, vien jau ir kā atšķirība, dažādo debespušu dēļ ir arī atšķirīgas klimata joslas , kas parāda ka šīm valstīm ir atšķirīgs klimats. Kanādai tās ir – arktiskā un antarktiskā, šī valsts daļa, var teikt, ir neapdzīvota, subarktiskā un subantarktiskā un mērenā klimata josla, kur arī koncentrējas visi valsts iedzīvotāji. Turpretim Austrālija atrodas subekvatoriālajā, tropu un subtropu joslā. Taču šajā valstī iedzīvotāju noteicošais faktors nav klimata josla, bet gan tas, ka valstī ir maz ūdens krājumu, līdz ar to, tie ir izvietojušies pie Klusā (valsts A pusē) un Indijas (valsts R un DA pusē) okeānu krastiem. Līdz ar to, atšķirīga ir arī gaisa vidējā temperatūra janvārī un jūlijā.
Reljefs Kanādā ir nevienlīdzīgs – valsts R atrodas Kordiljeru kalni, aiz tiem uz A ir lielie līdzenumi, valsts vidienē ir Loremsa augstiene, taču ap pašu Hudzona līci reljefs vairs nav kalnains, salīdzinoši zems.
- Microsoft Word 9 KB
- Latviešu
- 2 lapas (475 vārdi)
- Skola
-