Vai patlaban partiju finansētāji jūtami ietekmē politisko lēmumu pieņemšanu Saeima un valdībā?


Domāju , ka patlaban nevienam nav šaubu , ka pastāv partiju atkarība no naudas , tāpēc , pēc manām domām ir apsveicami šo samilzušo problēmu risināt.
Par naudas ietekmi politikā lēmumu pieņemšanā ir pierādījušies ļoti daudz. Ir mums Latvijas pilsoņiem ļoti daudz un neskaidras lietas uz, kurām iespējams mēs atbildes nekad neuzināsim. Piemēram ,kāpēc uz valsts pasūtījumiem konkursiem piedalās bieži tika viena vai divas firmas , ja tanī pašā laikā tur varētu piedalīties vismaz piecas vai vairāk firmas? Kāpēc bieži konkursos uzvar nevis lētākais piedāvājums , bet dārgākais? Varbūt tāpēc, ka dārgākais piedāvā augstāku kvalitāti ? Kāpēc Latvijā ir viens no dārgākajiem tiltiem pasaule ?
Mans viedoklis, ka visspilgtāk politiska lēmuma pieņemšanai atspoguļojas Jūrmalā.
Ļoti bieži mēs dzirdam, ka Jūrmala valdošie politiķi pa labu pieņem lēmumus kādam uzņēmējam , par kuru viņš dabu atlīdzību vai nu ziedo partijai vai vēl precīzāk pašam politiķim.Un šeit arī rodas šī politikas atkarība no naudas. Viens no viss, spilgtākajiem ir noteikti jāmin bijušā Ventspils mēra Aivara Lemberga pretlikumīgām darbībām.
Lai ierobežotu partijas atkarību no naudas ar finansētāja ietekmes varētu mazināt veicot izmaiņas pašos pamatos. Samazināt vēlēšanas kampaņu izšķērdēto naudu.
- Microsoft Word 9 KB
- Latviešu
- 2 lapas (600 vārdi)
- Universitāte
-