Vāveres: raksturojums, izplatība un dzīvesveids

9,5- 2 atsauksmes

Referāts. Vāveres: raksturojums, izplatība un dzīvesveids.

Vāveres dzimta, Sciuridae .Dažāda leiluma (L6 ... 60 cm) grauzēji ar platu, noapaļotu galvu un garu, kupli apmatotu asti. Pakaļkājas garākas par priekškājām. Pakaļkājām ir 5, priekškājām – 4 vai 5 pirksti (ceturtais pirksts garāks par pārējiem). Ķermeņa mantojums biezs un miksts. Vāverēm ir kaltam līdzīgi priekšzobi, ar kuriem var pārkost un graust augus un riekstus.

Dzīvo gan atklātās stepes un tuksneša ainavās (susliki), gan slēgtās meža ainavās (vāveres). Areāls ļoti plašs, aptver Eirāzijas un Amerikas mērenās un tropiskās joslas līdzenumu un kalnu mežus, kā arī meža stepes, stepes un tuksneša zonas.Vāveres, Sciurus Linnaeus, 1776.Vidēja lieluma dendrofili dzīvnieki. Aste gara, sasplacināta un kupli apmatota. Ausis garas, parasti biezi apmatotas. Pakaļkājas garākas par priekškājām.Areāls aptver Eirāzijas un Amerikas mērenās, subtropu un tropu joslas mežus.Ģintī 25 ... 50 sugas. PSRS teritorijā sastomas 2 sugas, bet Latvijā – viena suga.Vāveres apraksts.

Pārbaudot dažādās gada sezonās laikā no 1948. līdz 1959. gadam iegūtās 111 vietējās vāveres, pēc astes mantojuma krāsas atšķirības populācijā izdalīti 3 galvenie krāsu tipi . Matojuma krāsa ķermeņa mugurpusē un sānos, kā arī astes fismu, vienīgi vēderpuse visos gadalaikos ir balta . Ziemā ausu galos ir pagarinātu malu pušķīši.

Sarkanastes jeb gaišā tipa vāverēm (14,9%) ziemas tērpa mugurpusē dominē gaiši, pelnu pelēki toņi, bet muguras viduslīnijas apvidū dažādā platumā ir spilgti rūsgansarkanīgu matu piejaukumi; astes matu gali ir rūsgani; ausu pušķi ir vai nu rūsgani, vai šokolādes brūni; vasartērpa mugurpusē dominē gaiši sarkanrūsgani toni.Melnastes vāverēm (42,8%) sates matu galu ir rūsgani, daļa –melni,un kopējais tonis ir brūns ;ausu pušķi ir vai nu šokolādes brūni, vai melni.

Jāatzīmē, ka Latvijātipiskās meinastes vāveres nav sastopamas, tāpēc

abas pēdējās krāsu formas var apvienot viena tumša krāsu tipā. Vairošanāsattīstība un skaita dinamika . Monogāma suga.

Pāri sāk viedoties februāra giegās vai marta .Gadā var būt 2 vai3 metieni . Pirmais riests notiek laikā no marta vidus līdz aprīļa vidum .

  • Microsoft Word 11 KB
  • Latviešu
  • 5 lapas (1346 vārdi)
  • Universitāte
  • Vāveres: raksturojums, izplatība un dzīvesveids
    9.5 - 2 balsojums(-i)
Skatīt pilnu darbu
Vāveres: raksturojums, izplatība un dzīvesveids. (Maijs 25, 2006). https://gudrinieks.lv/vaveres-raksturojums-izplatiba-un-dzivesveids/ Pārskatīts 02:32, Maijs 23 2025
DARBA DATI
5 lapas (1346 vārdi)
Valoda: Latviešu
Microsoft Word 11 KB
Līmenis: Universitāte
Skatīt pilnu darbu
ATSAUKSMES
AliseStudente2024 01 23
Mājaslapa ir ļoti nepieciešama un noderīga. Tā palīdz gan skolotājiem, gan skolēniem, gan studentiem, piedāvājot daudz vērtīgas informācijas mācībām.
ViktoriaSkolniece2019 04 28
Ne reizi vien esmu izmantojis jaunus konspektus mācībām.
EvelinaStudente2024 11 04
Lieliska vietne ar daudz noderīgas informācijas mācībām. Paldies, ka esat! Veiksmi jums! Iesaku!
×