Vēzis: cēloņi, profilakse un ārstēšanas iespējas



Tas var būt plakans, grumbuļains vai mezglains (mezglveidīgs) audu sabiezējums, sēnei vai ziedkāpostam līdzīgs izaugums. Šīs formas var arī dažādi kombinēties vēžu klasificē pēc epitēlijaudu īpašībām. Piemēram, plakanais epitēlijs plakanšūnu vēzis, cilindriskais epitēlijs cilindrisko šūnu vēzis.
Domājams, ka vēzis neodas pēkšņi, bet attīstās uz jau pārveidotu audu fona, kas var rasties sakarā ar dažādām hroniskām slimībām. Piemēram, vēzis attīstības pamatā var būt ilgi nedzīstoša čūla (kuņģī, dzemdes kaklā, mutes gļotādā). Vēzis var rasties jebkurā organisma apvidū. Vīriešiem visbiežāk tas attīstās kuņģa un plaušu rajonos, sievietēm kuņģa, krūts dziedzera, ādas apvidū. Tāpēc bieži jāapmeklē ārsts. Rezultāti atkarīgi no ārsta un laika, kad uzsākts ārstēšanās kurss. Ir gan labdabīgie, gan ļaundabīgie audzēji.
Plakano šūnu vēzis otrs biežākais ādas vēža veids. Parasti tas attīstās uz auss, sejas, galvas matainās daļas, uz lūpām, mutē vai uz dzimumorgāniem. Bieži tas parādās kā sārts iekaisis ādas plankums, kas klāts ar zvīņām. To neārstējot, tas bojā apkārtējos audus tādā mērā, ka var zaudēt ausi vai degunu bīstami dzīvībai. Galvenais ārstēšanas veids ir ķirurģiska izgriešana.
Ļaundabīgā melanoma visļaundabīgākais no ādas vēžiem. Attīstās uz šūnām ko sauc par melanocītiem. Vislielākā iespēja ar to saslimt ir cilvēkiem, kuriem ir daudz dzimumzīmes (50%). Melanoma izskatās kā dzimumzīme, kas aug un mainās (viena puse atšķiras no otras; nelīdzena, robaina; dažādos toņos; palielinās izmēros). Var attīstīties uz parastas dzimumzīmes.
* Ļoti efektīvs līdzeklis ir alvejas lapas. Ar nazi pāršķeļ svaigi nogrieztu lapu, recekļaino pusi 2x dienā liek uz ilgi nedzīstošām brūcēm vai čūlām, arī uz ekzēmas, ēdes, apdegumiem.
- Microsoft Word 10 KB
- Latviešu
- 4 lapas (783 vārdi)
- Universitāte
-