Alkohols un alkoholisms: sabiedrības izaicinājums



Teorētiskais apraksts.
2,1 Alkoholisms – cēloņi un sekas.
2,2 Bērni un alkoholisms.
2,3 Alkoholisms – ģimenes slimība.
2,4 Teorētiskais apskats.
Sociālā gadījuma risināšana.
Secinājumi.
Izmantotā literatūra. 17. 1. Ievads. Alkoholisms – sabiedrības realitāte un posts.
Alkoholiķi ir visu veidu cilvēki, jauni un veci, bagāti un nabagi, labi izglītoti un neizglītoti, profesionāļi un strādnieki, mājsaimnieces un mātes. Tikai neliela daļa alkoholiķu ir „bomži” vai pritonu apmeklētāju tips.pārējiem ir ģimene, draugi un darbs, taču viņu dzeršanas tieksme var ietekmēt viņu dzīves. Alkoholiķis ir jebkurš, kura dzeršana ir pieaugoša problēma jebkurā viņa dzīves gadā. Un tas jau sāk palikt par normu. Tāpēc alkoholisms kļuvis par aktuālu problēmu mūsu sabiedrībā. 2. Teorētiskais apraksts.
Baudot alkoholu, pirmie piedzīvojumi ir bijuši tik pozitīvi, ka tas fiksējas atmiņā un gribas to atkārtot. Sākumā tieksme atkal nobaudīt alkoholu ir uzmācīga, bet vēlāk kļūst nepārvarama. Alkoholiķi vada slimīgā tieksme. Viņš savās domās koncentrējas uz patīkamo mirkli. Alkoholiķis nekad neapstājas pie vienas glāzītes, jo cilvēkam, kurš sācis pie alkohola pierast, tā vajag aizvien vairāk, jo iepriekšējā deva vairs reibumu neizraisa. Alkoholiķim alkohols vajadzīgs kā pirmās nepieciešamības prece. Sekas ir garīgās un fiziskās veselības pasliktināšanās, ātra nogurdināmība, miega traucējumi. Un tad sākas sociālās problēmas –cilvēks vairs nespēj pilnvērtīgi strādāt. Zūd uzņēmība un interese par savas kvalifikācijas celšanu, darbu kā tādu, savu ārieni un mājokli. Sākas cilvēka degradācija. Alkohola atkarība ir smaga progresējoša slimība ar savu sākumu, norisi un galu. Gals šai slimībai ir plānprātība un nāve. Dzērājam mainās arī raksturs, paspilgtinās sliktās rakstura īpašības. Vienam pieaug agresivitāte, rupjība, citam otrādi – raksturs kļūst vājāks, cilvēks nespēj nevienam atteikt, pakļaujas citu ietekmei, zaudē gribasspēku.
Alkoholisms ir slimība, kura pēc iespējas ātrāk jāsāk ārstēt. Alkohols ar laiku pāriet narkotiskā savienojumā un pārpludina smadzeņu šūnu receptorus. Jo ātrāk slimība atklāta, jo labāki būs ārstēšanas rezultāti.
• Alkoholisms ir slimība ar smagām sekām pašam indivīdam.
• Cilvēku sabiedrība bija tā, kura vēstures gaitā radīja alkoholu, tāpēc arī ar tā sekām ir jāpalīdz cīnīties sabiedrībai kopumā.
• Ja šiem cilvēkiem nepalīdzēsim, tad ar laiku šī sabiedrības daļa pārvērtīsies par patērētāju sabiedrību un sociālo labumu izmantotāju.
• Alkoholisms ir sekas lielākajam naudas ienākumu biznesam.
Iemesli, kas mudina pirmoreiz pamēģināt alkoholu, ir ļoti dažādi. Taču atkarībā no vecuma tie mainās. Līdz 11 gadiem pirmā iepazīšanās ar alkoholu visbiežāk notiek vai nu gadījuma pēc, vai arī vecāki paši iedod pagaršot. Reizēm bērns pats to pamēģina aiz ziņkārības ( tā bieži notiek ar zēniem ). Pusaudži parasti alkoholu pamēģina tradicionālu iemeslu pēc – svētki, diskotēka, draugi, drosmei. Parasti sākas ar „nevainīgu” glāzīti jubilejā ģimenes lokā. Tomēr arī tāda iepazīšanās ar alkoholu bērnam ir bīstama, jo pietiek tikai reizi pieskarties alkoholiskajam dzērienam, lai sagrūtu psiholoģiskā barjera un pusaudzis uzskatītu, ka viņam ir t...iesības iedzert kopā ar biedriem vai vienam. [ 8 ]
- Microsoft Word 17 KB
- Latviešu
- 16 lapas (2883 vārdi)
- Universitāte
-