Emo subkultūra: iezīmes un psiholoģiskie aspekti



Agrā ietekme.
Otrais vilnis 1994.
Emo ir rokmūzikas stils, kuru raksturo dažas neatkarīgas pārmaiņas mūzikā ar kopīgām stilistiskām saknēm. Šī termina lietošana ir bijis iemesls daudzām diskusijām. 80 to gadu vidū termins “emo” raksturoja hardcore punk subžanru, kuru radīja Vašingtonā, D.C. mūzikas skatuve. Dažus gadus vēlāk termins “emocore” tika lietots, lai raksturotu emocionālus grupu izpildījumus uz Vašingtonas D.C. skatuves un tādus apgabala skatuvju atzarojumus kā Rites of Spring, Embrance, One Last Wish, Beefeater, Gray Matter, Fire Party un vēlāk arī Moss Icon.
90 to gadu sākumā terminu “emo” sāka attiecināt uz indie skatuves, kas sekoja Fugazi ietekmei, kuri atzarojās no pirmā emo viļņa. Tādas grupas kā Sunny Day Real Estate un Texas Is the Reason pievērsās indie rock stilam, kas, atšķirībā no emo, ir melodiskāks un mazāk haotisks. Tā saucamā “indie emo” skatuve izdzīvoja līdz 90 to gadu beigām, kad daudzas grupas vai nu izjuka vai pārvietojās uz vairākuma stiliem. Atlikušās indie emo grupas nekas nesacentās ar galvenā virziena stiliem. Rezultātā termins “emo” kļuva drīzāk kā neskaidri definēts identifikators, nevis specifisks mūzikas žanrs.
1985. gadā Vašingtonā D.C., Īans Makkejs un Gajs Pikioto DC hardcore muzikālās skatuves veterāni, nolēma pārvietoties no hardcore pamata stila ierobežojumiem un saasināt spēku iekš skatuves. Viņi sāka eksperimentēt ar savu mūziku, radot Makkeja Embrance un Pikioto Rites of Spring. Šo grupu mūzikas stils attīstījās un kļuva par viņu personīgo skaņu. Eksperimentēšanas un mūzikas jaunievedumu atjaunotās būtības rezultātā 1985. gada vasara tapa par “revolūciju vasaru.”
Kur tieši radās termins “emo” nav īsti skaidrs, bet daļa grupas Rites of Spring locekļu 1985. gada intervijā Flipside Magazine pieminēja, ka daži viņu fani sākuši lietot šo terminu, lai raksturotu grupas mūziku. 90 to gadu sākumā agrajai DC skatuvei nebija retums, kas attiecināms uz emo core, tomēr ir neskaidrs, kad termins mainījies.
Īsā lika posmā D.C. emo skaņa sāka ietekmēt tādas grupas kā Moss Icon, Nation of Ulysses, Dag Nasty, Soulside, Shudder To Think, Fire Party, Marginal Man un Gray Matter, no kurām daudzas nonāca atklātībā ar Makkeja Dischord Records palīdzību. Sākotnējais DC emo vilnis beidzās 1994. gadā līdz ar Hoover sagruvumu.
- Microsoft Word 11 KB
- Latviešu
- 3 lapas (994 vārdi)
- Universitāte
-