Ģimene: mīlestība un atbalsts ģimenes lokā


Patrilineārā asinsradniecība ir asinsradniecība pa tēva līniju, bet matrilineārā asinsradniecība pa mātes līniju. Abpusējā asinsradniecības sistēma ir radniecība, kas ietver gan mātes, gan tēva līniju. Patrikoālā asinsradniecības sistēmā pēc laulībām sieviete tiek atšķirta no saviem asinsradiniekiem un dzīvo kopā ar vīra radiem. Matrilokālā asinsradniecības sistēmā, turpretim, vīrs tiek nošķirts un dzīvo pie sievas radiem. Neolokālā dzīvesvieta ir jaunā pāra iekārtotā dzīvesvieta. Patriarhija ir sabiedrība vai grupa, kur vīrietim ir lielāka vara pār sievieti, bet matriarhijā sieviete ir tā, kurai lielāka vara. Egalitārās sabiedrībās vīrieši un sievietes varu dala vienlīdzīgi.
Paplašinātās ģimenes ir tās, kurās lielas radniecīgas ģints grupas dzīvo kopā vienā mājā. Parasti šīm grupām kopēji jādala ekonomiskie resursi, lai izdzīvotu. Nukleārā ģimene ir ģimene, kurā dzīvo pāris ar bērniem.
Funkcionālismu teorētiķi ģimeni interpretē kā piepildītas sabiedrības īpašas vajadzības, ietverot jauno socializāciju, seksuālo aktivitāšu regulāciju un radīšanu, fizisko ģimenes locekļu aprūpi un dodot psiholoģisko atbalstu un emocionālo aizsardzību indivīdiem. Attiecībā pret funkcionālismu, ģimenes eksistē, lai būtu šīs vajadzības.
Konflikta teorētiķi izvirza dažādus pieņēmumus par ģimeni kā institūciju, interpretējot ģimeni kā varas attiecību sistēmu, kas pastiprina un atspoguļo nevienlīdzību sabiedrībā.
- Microsoft Word 9 KB
- Latviešu
- 2 lapas (549 vārdi)
- Universitāte
-