Japanas apraksts



Vispārīgās ziņas.
Japānas robežas.
Japānas vēsture.
Vēstures svarīgākie notikumi.
Tokugavu dinastija.
Reljefs.
Klimatiskās joslas.
Rūpniecība.
Lauksaimniecība.
Transports.
Tūrisma objekti.
Interesantais Japānā.
Japāņi ieejot mājā vienmēr novelk apavus.
Eksportpreces: Tērauds, elektroniskās preces, čuguns, audumi, kuģi, mašīnas un tehnoloģiskās iekārtas.
Importpreces: Nafta, mašīnas, akmeņogles, dzelzsrūda, kokmateriāli, kvieši, pārtika.
Japāna ir salu valsts, kas lokveidā stiepjas 3,5 tūkstoš km garumā un ir 377 801 km2. Tā ir izvietota uz četrām lielām salām: Hokaido, Honsju, Sikoku, Kjusju un gandrīz 4 tūkstošiem sīku salu. Japānas galvaspilsēta ir Tokija, kuras koordinātas ir
Japānas kaimiņvalstis ir: Krievija, Ķīna, ASV un Kanāda, bet jūras robežas ir šādas: Dzeltenā jūra, Austrumķīnas jūra, Japāņu jūra un Ohotskas jūra.
Japāna par organizētu valsti sāka veidoties 8. Gadsimta sākumā. 710. gadā Narā tika nodibināta pirmā patstāvīgā Japānas galvaspilsēta. Līdz tam pēc katra imperatora nāves, nākošā valdnieka rezidence tika pārcelta uz citu vietu.
Japāna, kas aizņem salu grupu Klusajā okeānā, bija izolēta no pārējās pasaules diezgan ilgu laiku. 6. gadsimtā Japāna aizguva daudzas idejas no sava kaimiņa Ķīnas.
Tā pārņēma no Ķīnas budismu un Ķīnas impērijas pārvaldes sistēmu. Bet 200 gadus vēlāk, Ķīnas ietekme samazinājās un arī imperatora vara kļuva aizvien vājāka. Līdz pat 1867. gadam, imperatora vārdā Japānu pārvaldīja spēcīgākās dzimtas un šogūni (militārie vadoņi). Iebrukumi Japānā reti kad bija veiksmīgi. 13.gadsimtā to mēģināja Mongoļi, bet tika atvairīti. Arī Eiropas tirgotāju mēģinājumi 16. gadsimtā bija neveiksmīgi. 1868. gadā Japāna sāka raudzīties uz rietumiem. Piecdesmit gadu laikā tā izveidoja lielu impēriju ar spēcīgu un modernu ekonomiku. Tas viss tika sagrauts 2. pasaules karā (1939 1945). Tomēr Japāna atguvās un mūsdienās ir viena no spēcīgākajām un bagātākajām valstīm. Jau pēc sešiem gadiem, 1951. gada septembrī, Japāna parakstīja Sanfrancisko miera līgumu ar 48 valstīm, bet nākošā gada aprīlī, šim līgumam stājoties spēkā, atkal kļuva neatkarīga, suverēna valsts.
1185. gads: Minamoto Joritomo kļūst par pirmo šogūnu
1281. gads: „Dievs vējš” izglābj Japānu no mongoļiem
1549. gads: Svētais Francisks Zevjers ievieš Japānā kristietību
1853. gads: ASV kara flote piespiež Japānu tirgoties ar Rietumiem
No 1937. – 1945. gadam: Japāna iebrūk Ķīnā, Dienvidaustrumāzijā; 1941. gada decembrī bombardē Pilharboru, pēc tam karā iesaistās ASV
1945. gads: ASV nomet pirmās atombumbas uz Hirosimu un Nagasaki, japāņi kapitulē. 1989. gadā mirst imperators Hirohito
1603. gadā Iejasu no Tokugavu dzimtas kļūst par šogūnu. Viņa dinastija valda Japānā, līdz pat šogūna gāšanai 1868. gadā. Iejasu aizliedz kristīgo ticību, kuru ieviesa Svētais Francisks Zevjers. Tiek izraidīti ārzemnieki un pārtraukti sakari ar ārpasauli.
- Microsoft Word 13 KB
- Latviešu
- 7 lapas (1617 vārdi)
- Universitāte
-