Tava jūra sākas tavā vannas istabā



Pulveri.
Mazgājiet drēbes retāk.
Šķidrie mazgājamie līdzekļi.
Tabletes.
Mazgājamo līdzekļu ķīmiskais sastāvs.
Videi draudzīgs mīkstinātājs ir soda.
Kaitīgās vielas mazgāšanas un skalošanas līdzekļos.
Smaržvielas , Aromatizētāji.
Ciets ūdens.
Balināmie līdzekļi.
Virsmaktīvās vielas.
Anjonu virsmaktīvās vielas.
Nejonu virsmaktīvās vielas.
Katjonaktīvās vielas.
Citi savienojumi.
Ko varam darĪt.
Ietekme uz vidi.
!!! Daži ieteikumi , izvēloties veļas mazgājamo līdzekli.
Lv lifestyle household chemistry.
Html.
Zb zeme.
Lv dzivesveids Mazg C4 81 C5 A1anas 20l C4 ABdzek C4 BCi.
Kā patērētājiem mums ir iespējas ietekmēt attīstību. Ja pietiekoši daudzi no mums konsekventi un pastāvīgi pirks tos produktus, kuri ir videi draudzīgi, mēs ietekmēsim tirgus piedāvājumu — videi nedraudzīgākie produkti tiks izkonkurēti no veikalu plauktiem un tiks izstrādāti mūsu pieprasījumam atbilstošāki līdzekļi. Jauno produktu patērēšana jau tiešā veidā samazinās ietekmi uz vidi.
Šobrīd Latvijā patērētājam nemaz nav tik viegli izdarīt videi draudzīgu izvēli, jo reti kurš produkts ir sertificēts. Līdz ar to patērētājam pašam jāspriež par produkta vai pakalpojuma draudzīgumu videi.
Rūpnieciskās ķimikālijas, kas izraisa veselības un vides problēmas, var raksturot pēc to noturības, toksiskuma un bioakumulācijas spējas.
Citi dzīvnieki atšķiras no cilvēkiem, un tas, ka ķīmiska viela izraisa vēzi pelei, nenozīmē, ka tā izraisīs vēzi arī cilvēkam. Tātad, ko darīt, lai samazinātu risku? Viena iespēja ir izvairīties nonākt saskarsmē ar riskantām ķimikālijām tomēr īsti mūs var pasargāt tikai stingrāki likumi.
Deva ir ļoti svarīga! Mazgāšanas līdzekļa pārdozēšana nepadara drēbes tīrākas, bet iznieko resursus, naudu un palielina jūsu radīto slodzi videi. Pavisam viegli ir lietot īpašus mērtrauciņus. Reizēm tos var nopirkt kopā ar pulveri. Ja ne, prasiet tos ražotājiem. Tas, cik daudz mazgāšanas līdzekļa jālieto, ir atkarīgs no ūdens cietības un veļas netīrības pakāpes. Ievērojot instrukcijas, kas rakstītas uz pulvera pakas, jūs noteikti iegūsiet vislabāko rezultātu, kā arī palīdzēsiet videi.
Samaziniet atkritumu daudzumu! Mēs visi zinām, ka iesaiņojuma ražošana patērē dabas resursus. Tāpēc iesakām, ja iespējams, pirkt beramo veļas pulveri, ko iepilda atkārtoti lietojamos traukos. Saturs ir tieši tāds pats, bet jūsu atkritumu grozā un vidē būs mazāk kartona un plastmasas. Jūs arī varat iesaiņojumu nodot pārstrādei, ja ir pieejama šāda iespēja.
Izvairieties no skalošanas līdzekļiem, tie saindē zivis, citus ūdensdzīvniekus un aļģes. To vietā izmēģiniet etiķi!
Nepērciet veļas mazgāšanas līdzekļus, kas satur fosforu, NTA, EDTA, alkilfenolus un hlora balinātājus!
Šķidrie mazgājamie līdzekļi, atšķirībā no pulveriem, neput. Tas ir īpaši svarīgi cilvēkiem, kam rodas spēcīgas alerģiskas izpausmes. Atšķirībā no veļas pulveriem un tabletēm, šķidro mazgājamo līdzekli pirms mazgāšanas var liet tieši uz traipiem. Pēdējā laikā šķidrie mazgāšanas līdzekļi kļūst pieprasītāki. Tomēr, šķidro mazgājamo līdzekļu sliktā īpašība ir tā, ka nereti tiem pievieno biocīdus, lai tos stabilizētu. Biocīdi ir kaitīgi videi.
Tabletes pēc to efektivitātes ir līdzīgas veļas pulveriem. Ražotāji uzskata, ka patērētājiem ir grūti izvēlēties pareizo veļas pulveru dozēšanu un tabletes šo darbu atvieglo. Lielāko daļu tablešu ievieto uzreiz tvertnē kopā ar veļu. Dozēšana ir atkarīga no tablešu markas, kā arī no tā, vai jūs tīrīsiet lielus traipus vai tikai atsvaidzināsiet veļu. Parasti vienai mazgāšanas reizei lieto 1 3 tabletes. Cietā ūdenī jālieto vairāk tablešu.
- Microsoft Word 20 KB
- Latviešu
- 15 lapas (4001 vārdi)
- Universitāte
-